Законом України «Про державний бюджет України на 2018 рік» за бюджетною програмою КПКВК 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» передбачено видатки в обсязі 945 млн. гривень.

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 року №130.

Урядом 7 лютого 2018 року внесено зміни до порядку, згідно якого сільгосптоваровиробникам надається компенсація на безповоротній основі у таких розмірах:

20 відсотків вартості техніки та обладнання (без урахування податку на додану вартість) за придбану техніку та обладнання у грудні 2017 року;

25 відсотків вартості техніки та обладнання (без урахування податку на додану вартість) за придбану техніку та обладнання з 1 січня 2018 року.

Сільськогосподарські товаровиробники, які придбали техніку та обладнання у грудні 2017 року, подають державним банкам заяви та відповідні документи до 1 березня 2018 року.

Оплата за техніку і обладнання та її компенсація проводиться через державні банки або банки, у статутному капіталі яких 75 і більше відсотків акцій належить державі.

Форма Заяви для отримання часткової вартості техніки та обладнання затверджена наказом Міністерства аграрної політики від 18 квітня 2017 року №228 «Про затвердження форм для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 травня 2017 року №614/30482.

Перелік техніки та обладнання, вартості яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, сформований комісією Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, розміщений на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства аграрної політики та продовольства України, направлений до державних банків для врахування у роботі.

ОНОВЛЕНИЙ ПЕРЕЛІК ТЕХНІКИ