За інформацією відділу інвестицій та виставкової діяльності Департаменту, в агропромисловому комплексі області станом на 1 січня 2013 р. впроваджується 11 інвестиційних проектів, з них:

В галузі тваринництва – 8 із яких найбільш масштабними є:

– ПП «Агрофірма «Світанок» Нововодолазького району. Створення конкурентоспроможного сучасного підприємства по виробництву свинини. Кошторисна вартість проекту – 15 млн. гривень. На підприємстві здійснюється реконструкція свинокомплексу із замкнутим циклом виробництва по відгодівлі 24 тис. голів свиней за рік. На сьогодні вже завершено 2 етапи реконструкції, зокрема другий етап було завершено та введено в дію у 2012 році. Третій етап планується завершити в поточному році. При реконструкції свинокомплексу були впроваджені енергозберігаючі технології, які дозволяють зменшити витрати на виробництво свинини та підвищити її конкурентоспроможність. За 2012 рік було реалізовано на забій 220 тонн свиней в живій вазі. На сьогодні на підприємстві вже утримується 2600 голів свиней, в тому числі 90 голів основних свиноматок.

– СВК по виробництву яловичини Куп’янського району. Створення конкурентоспроможного сучасного підприємства по виробництву свинини. Кошторисна вартість проекту – близько 50,0 млн. гривень. На підприємстві здійснюється реконструкція свинокомплексу із замкнутим циклом виробництва по відгодівлі 24 тис. голів свиней за рік. В господарстві працює кормоцех та майже завершено монтаж лінії по виробництву преміксів, що дасть змогу знизити собівартість свинини та підвищити рентабельність її виробництва. За 2012 рік підприємством реалізовано свиней на забій – 1253,5 тонн. На сьогодні в господарстві утримується 12534 голови свиней, в тому числі 950 голів основних свиноматок та ведеться робота по комплектуванню стада високопродуктивним поголів’ям молодняку свиней із Данії. На протязі 2013 року чисельність свиней планується збільшити до 13,5 тис. голів.

– ПП «Північ 2006» Дворічанського району. Триває будівництво свинокомплексу із замкнутим циклом виробництва по відгодівлі  24 тис. голів свиней на рік. У проект вкладено 24 млн. грн., його готовність – 81%.
У поточному році планується завершити будівництво.

ТОВ СП «Міола» Валківського району. Планується будівництво тваринницького комплексу на 10 тис. голів свиней. Кошторисна вартість проекту складає 400 тис. дол. США. Розроблено бізнес-план. Вирішуються питання землевідведення.

– «ТОВ Міона» Ізюмського району. У червні 2013 року планується проведення реконструкції молочнотоварного комплексу на 500 корів. Кошторисна вартість проекту складає 2,5 млн. дол. США.

– СТОВ «Мрія» Куп’янського району. Проводиться реконструкція існуючих та будівництво нових приміщень молочного комплексу з сучасним доїльним залом  на 1000 корів.

ТОВ «Дельта» Нововодолазького району. Ведеться будівництво молочного комплексу проектною потужністю на 900 корів, відсоток готовності об’єкту – 50 %, очікувана дата введення в дію молочного комплексу – 2015 рік;

ПП ТОВ «Просяне» Нововодолазького району. Закінчується реконструкція птахокомплексу з будівництвом нового забійного цеху для птиці в проектною потужністю 200 тис. голів, відсоток готовності об’єкту – 90 %, очікувана дата введення в дію – 2013 рік.

В галузі рослинництва – 1:

– Будівництво тепличної споруди для вирощування ранніх овочів ПАТ ТМ «Зміївська овочева фабрика» Зміївський район. Планується розширення виробничих потужностей для вирощування овочів закритого ґрунту за допомогою будівництва тепличного споруди для вирощування ранніх овочів та декоративного садівництва. Загальна вартість проекту складе 4,3 млн. дол. США. На сьогоднішній день здійснюється пошук інвестора. Необхідна сума інвестицій складає 3 млн. дол. США.

 В галузі переробної промисловості – 2:

ТОВ «Сінтал Агро Трейд» Золочівського району (с. Олександрівка) триває будівництво елеватору для зберігання зерна потужністю на 100 тис. тонн. Інвестовано 5 млн. грн. власних коштів. Завезено устаткування.

Оптовий ринок сільськогосподарської продукції ТОВ «Лелека».
У 2012 р. ТОВ РСП «Лелека» надано статус оптового ринку сільськогосподарської продукції (Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 18.01.2012 № 23). Площа земельної ділянки складатиме – 60 га, загальна площа забудови – 149 879 м2, площа складських приміщень – 20 700 м2, потужність сховищ та холодильників для зберігання сільськогосподарських товарів – 51 760 м2.