Як розповів А. Спиця, провідний спеціаліст з насінництва Державної інспекції сільського господарства в Харківській області, в Барвінківському районі готуються до весняно-польових робіт та перевіряють якість насіння, яке буде засіватися.

– Потреба у насінні для аграріїв Барвінківського району в цьому році складає 1049 тонн, – розповів він. – Засипано його 1294 тонни, а на перевірку направлено агроформуваннями 1247 тонни. Із загальної кількості насіння, яке надійшло, 1172 тонни – кондиційне, а 75 – некондиційне. Найкращі показники мають у ТОВ АФ «Подолівська»: із 668 тонн гороху, який надійшов на перевірку, увесь кондиційний.

130 тонн ячменю здали в СТОВ «Роль-Поль», і вся продукція має вищу якість. Кондиційний ячмінь надійшов також із ПП «Новомиколаївське» та ТОВ АФ «Лан».

Але є і протилежні факти. Приміром, багато некондиційного насіння виявили у СТОВ «Гаврилюк» та у багатьох фермерських господарств. Всього ж із 184 тонн, які надійшли з цих господарств на перевірку, 45 тонн – некондиційне насіння.

(За матеріалами газети «Вісті Барвінківщини»)