Як розповів головний спеціаліст державної інспекції сільського господарства в області В.Г. Кравченко, у Валківському районі активно готуються до наступного рільничого сезону.

– Планова потреба насіння ярих культур для наступного рільничого сезону складає орієнтовно 1552 тонни, – розповів він. – Засипали господарства його дещо більше, адже запас насіння завжди необхідний на випадок можливого поповнення посівів озимини після зимівлі. Наша інспекція повністю перевірила подане насіння – це 86 відсотків запланованої кількості. Все воно придатне для сівби.

Найбільше агроформування засипали і перевірили ячменю – 1005 тонн. Умови минулого сезону склалися для нього нормально, тож насіння в господарств якісне, має хорошу схожість. Доброякісне за схожістю й насіння ярої пшениці, якої перевірено 25 тонн. Має високі посівні кондиції й просо. Його подало на перевірку поки що одне господарство.

Дещо гірше виглядає горох, окремі партії якого мають недостатню схожість. Подібна ситуація і з гречкою. Торік ця культура постраждала від осінніх дощів. Отож там, де встигли зібрати її до негоди, якість насіння хороша. Там же, де вона мокла у валках, відповідно й схожість гірша.

Що стосується пізніх культур, то масово їх насіння до інспекції господарства ще не подавали. А перевірки окремих партій свідчать, що за якістю це насіння не однорідне. Приміром, соя є й кондиційна, і недостатньої схожості. Агрослужбам на місцях треба це мати на увазі і заздалегідь пересвідчитися, що засипане насіння ярини у них доброякісне, або ж, якщо не так, без зволікань його замінити.

Причому за насінням далеко і ходити не треба. Так, ПСП «Шарівка» планує реалізацію кукурудзи гібриду «харківська-295». А наші сусіди з Коломацького району – паспортизоване насіннєве господарство СТОВ «Колос» (Шелестове) – мають для реалізації еліту ячменю, соняшника и кукурудзи. Це насіння пройшло попередню перевірку, що підтвердила його високу схожість.

(За матеріалами газети «Сільські новини»)