Валовий збір зернових культур у 2012 році по сільгосппідприємствах Харківського району склав понад 69040 т. Урожайність озимої пшениці становила 28,6 ц/га, озимого жита — 26,2 ц/га. Середньорайонні показники врожайності ярої пшениці склали понад 19 ц/га.

Вже з другої половини вересня, одразу після збору врожаю і підготовки ґрунту, селяни взялися за посів озимини під урожай 2013 року.

За період проведеної посівної кампанії під урожай 2013 року по всіх категоріях господарств району посіяно 13792 га озимих культур. З них: озимої пшениці 12092 га. Із них, по парах — 1972 га; по стерньовим — 6990 га; після бобових — 611 га; після кукурудзи на силос — 769 га.

Стосовно системи обробітку ґрунту в сівозміні, то в районі відбувається досить стрімкий перехід до технологій, що забезпечують значне підвищення продуктивності праці, й використання новітньої сільгосптехніки. Для прикладу можна навести освоєння імпортних сівалок нового покоління в господарствах ТОВ БКПФ «Монтажтеплосервіс», ФГ «Авелес», ТОВ АФ «Рассвет» та ін.

Наявність таких сівалок, разом з потужними пристроями для розпушування і вирівнювання ґрунту, створює передумови для зменшення кратності обробітку ґрунту під озимі.

Що стосується термінів сівби, то, за дослідженням інституту ім. В. Юр’єва, для нашої зони — найкращим був період з 5 по 20 вересня. У період посівної кампанії спеціалістами й науковцями надавалась практична допомога з цих питань основним сільгоспвиробникам району, а всі необхідні рекомендації були також доведені до керівників сільгосппідприємств. (за матеріалами офіційного видання Харківського району «Трибуна трудящих»)