За інформацією начальника управління агропромислового розвитку Зміївської РДА Андрія Усіченка, станом на 10 січня переважна кількість озимини на полях району перебуває у доброму стані. Озимі культури посіяні на площі 13 тис. 788 гектарів. З них на зерно 13 тис. 560 га, а решта 228 га на зелений корм для великої рогатої худоби.

Озима пшениця посіяна на площі 12 тис. 468 га, жито – на площі 923 га, тритікале – 152 га, озимий ячмінь – 25 га.

Запорукою доброго стану озимих культур стала тепла і рясна на дощі осінь. Такої сприятливої для розвитку озимини осені не було вже давно. Адже рослини до початку зими встигли розкущитися, тобто сформувалось 3-5 стебел з кожної зернини. Другим позитивним фактором, що вплинув на гарний стан озимини, стало те, що у першій декаді грудня спочатку випав сніг, а потім прийшли морози. Рослини перейшли у стан зимового спокою і, що важливо, не були пошкоджені впливом низьких температур.

З приводу подальшої долі посівів озимини Андрій Усіченко зазначив: «Тепер важливо, щоб погода у січні–лютому була рівною. Було б дуже добре, якби побільшало снігу на полях. Сніговий покрив глибиною 15-20 см повністю захистить рослини від вимерзання. Якщо весна буде ранньою та вологою, навіть слабкі посіви матимуть шанси на виживання і дадуть високий врожай. Але це поки що прогнози». (за матеріалами публікації районної газети «Вісті Зміївщини»)