Про те, як розвивається агропромисловий комплекс району, «Вістям Зміївщини» розповів начальник управління агропромислового розвитку Зміївської РДА Андрій Усіченко.

Затримка тепла навесні, спека наприкінці травня й у червні ускладнили роботу землеробів. Скажіть, будь ласка, які заходи допомогли з честю вийти зміївчанам з цієї непростої ситуації?

– Справді, кліматичні умови цього року були досить складними: відсутність опадів та високі температури протягом квітня-червня негативно вплинули на проведення весняно-польових робіт та розвиток рослин, особливо ярих зернових, що привело до зменшення врожайності сільськогосподарських культур.

Наші аграрії зробили все можливе, щоб зібрати достойний і якісний врожай у цьому році. Покращення репродукційного складу насіння — це запорука підвищення врожайності культур. Господарствами Зміївщини було закуплено та висіяно з осені минулого року 376 тонн елітного насіння., і на 44 % площі сільгоспугідь посів озимих був проведений саме насінням еліти та першої репродукції.

Для придбання необхідної кількості міндобрив і закупівлі засобів захисту рослин, паливо-мастильних матеріалів, проведення весняно-польових робіт сільгосптоваровиробниками всіх форм власності планувалось залучити 82,6 млн. грн., а фактично на ці статті витрати склали понад 85 млн. грн. Посів проводився протруєним насінням, було закуплено і внесено 2800 тонн мінеральних добрив. Обсяги застосування засобів захисту рослин в цьому році склали 47,5 тис. га., також по району було внесено гербіцидів на площі 28,3 тис. га.

– Уже стало традицією оновлення машинно-тракторного парку. Що зроблено у цьому напрямку протягом 10 місяців поточного року?

– За цей період господарствами АПК району закуплено сільськогосподарської техніки на загальну суму близько 22 млн. грн. Найбільше в цьому напрямі попрацювали ТОВ «Агрофірма ім. Гагаріна», фермерські господарства «Полька», «РеВік», «Альянс», ТОВ АПК «Україна».

– Андріє Володимировичу, рік був досить складним, та все ж які ми маємо результати?

– Завдяки наполегливій праці сільгосптоваровиробників району в цьому році урожай ранніх зернових та зернобобових культур отриманий кращий, ніж торік.

– Внесок яких господарств у спільний районний коровай став найвагомішим?

– Кращі господарства з вирощування сільськогосподарської продукції в цьому році – фермерські господарства «Строгого», «Лаврик», «Дельта», «Альянс», а також «Агрофірма ім. Гагаріна», ТОВ АПК «Україна».