Про те, як господарювали аграрії Лозівського району цього року, газеті «Голос Лозівщини» розповів голова райдержадміністрації Богдан Рева.

В чотиримільйонному валовому короваї Слобожанщини є 227 тисяч тонн зернових та зернобобових і наших хліборобів, а це один із кращих показників серед районів області.

У районі сім господарств, які перейшли пятидесятицентнерний рубіж урожайності озимої пшениці. Серед них – ТОВ «Лозівський ХПП», ТОВ «СВ-Агро», ТОВ «ДМБ», ТОВ «Світоч», ФГ «Росток», ПОСП «Промагро». А хлібороби ПОСП «Гарант» виростили по 65 центнерів кукурудзи з гектара. Соняшниковий лан дав по 29 центнерів, а в ПА «Обрії», ТОВ «Астарта ВВ», «Святовіт» – понад 39.

Валовий збір і врожайність – найважливіші результативні показники рослинництва і сільськогосподарського виробництва в цілому. Рівень врожайності у вищезазначених господарствах відобразив дію економічних і природних умов. На цих підприємствах висока якість організаційно-господарської діяльності. Досягнуті вагомі результати господарства забезпечено за рахунок раціонального та ефективного використання ресурсів виробництва, а саме – шляхом проведення посіву високоякісним насінням високих репродукцій, внесення достатньої кількості мінеральних добрив, покращення технічної оснащеності машино-тракторного парку, дотримання оптимальних строків виконання робіт.

Як бачимо, праця хліборобів району увінчалася хорошим результатом, але це не говорить про те, що слід заспокоїтися. Маємо іще великі можливості й резерви, необхідно підтягнути і відстаючих, і середняків до рівня передовиків.