2 жовтня 2019 року на базі навчального центру ХНТУСГ імені П. Василенка відбулося традиційне щорічне регіональне свято «День механіка-2019», в якому взяли участь представники кількох аграрних університетів та понад 10 коледжів і технікумів. Свято проводили з метою обміну науково-технічною інформацією вчених, інженерів та виробничників з ефективної експлуатації сучасної сільськогосподарської техніки в умовах Східного регіону України, а також з метою підвищення мотивації студентів до набуття якісних знань та практичних навичок.

Учасників та гостей свята привітали ректор ХНТУСГ Олександр Нанка, начальник відділу землеробства, насінництва, інженерно-технічної роботи та охорони праці Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Оксана Федишина, ректор Ніжинського агротехнічного інституту Василь Лукач та інші поважні гості. Вони побажали студентам стати переможцями у чесній боротьбі та отримати заслужені нагороди.

Студенти взяли участь у  конкурсах, які відбувалися в 11 номінаціях: «Кращий фахівець із виконання оранки», «Кращий з теорії інженерних рішень», «Кращий еколог», «Кращий мехатронік» і т.п. Традиційно змагання між студентами відбувалися у гострій, але чесній конкурентній боротьбі, за якою стежили авторитетні судді з числа викладачів. До участі в оцінюванні результатів конкурсів також були запрошені представники фермерських господарств та інженери, які брали участь у Дні механіка. Особливо активними були студенти інженерно-технологічного факультету Полтавської державної аграрної академії, які демонстрували свої таланти і на учбових полігонах, і під час спортивних змагань, і на танцювальному майданчику.

Закінчилося свято урочистою церемонією нагородження переможців (у кожній з номінацій були визначені по 3 переможці), які були нагороджені спеціальними дипломами та цінними подарунками від спонсорів.

(За інформацією сайту ХНТУСГ імені П. Василенка)