У традиційному Дні поля за темою «Мистецтво інноваційних рішень» в селі Коробочкине взяли участь керівники 7 сільгосппідприємств Чугуївського району разом з фахівцями управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

 

Компанія «БАСФ», що спеціалізується на розробці хімічних засобів захисту сільськогосподарських культур, знову зібрала хліборобів з усієї Східної України, включаючи Донбас. Над демонстраційними полями пшениці, ячменю, сої та соняшнику в СК «Вітязь» літав безпілотник для моніторингу стану посівів. Остання технічна розробка німецької компанії дозволила записати і почути «голос» ярого ячменю в його різних станах.

На семінарі аграріїв ознайомили із засобами захисту рослин: гербіцидами, фунгіцидами, протруйниками насіння, без яких нива буде з зерном найгіршої якості. Виробники хімічних препаратів акцентували увагу партнерів по аграрному бізнесу на необхідності чіткого дотримання вимог безпеки, прояву турботи про навколишнє середовище.

Директор СК «Витязь» Михайло Золотарьов розповів, що «ДемоЦентр» являє собою з десяток невеликих експериментальних ділянок, на яких вони вирощують 8 культур і застосовують 9-польну сівозміну з чорним паром. Якщо знехтувати препаратами захисту від бур’янів і захворювань, то втрати врожаю, скажімо, соняшника від білої гнилі можуть скласти до 60%. Додаткові обробки плантацій ячменю або гороху дозволяють господарству «Вітязь» отримувати на кожному гектарі вагому надбавку і в центнерах, і в гривнях.

Щоб учасникам цього представницького форуму було цікавіше осягнути непросту науку отримання високих врожаїв в умовах кліматичних перепадів, їм запропонували взяти участь в 4-х сесіях: літературній, музичній, кінематографічній і художній. Відповідаючи на питання по кожному з цих розділів мистецтва, виявляючи активність в ході обговорення головних питань стосовно впровадження нових технологій обробітку культур і застосування ефективних систем їх захисту, хлібороби заробляли бали, а по закінченні заходу обміняли їх на призи.

Протягом дня художники малювали миттєві шаржі фермерів, а ті, за бажанням, розфарбовували акварельними фарбами «Соняшники» Ван Гога, розгадували ребуси, брали участь в розіграші лотереї, стріляли з рушниці і слухали класичну музику.

(За інформацією сайту Чугуївської РДА)