Голова Вовчанської районної державної адміністрації Віталій Миколайович Мірошник завітав на День відкритих дверей до філії ПАТ «ДПЗКУ» «Білоколодязький елеватор», де були підведені підсумки роботи філії Публічного акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Білоколодязький елеватор» за 2015/2016 рр. Керівник району Віталій Мірошник взяв участь в нагородженні кращих працівників елеватору та побажав усім миру, добра й благополуччя.

 

Як зазначили на Дні відкритих дверей, за рахунок плідної праці всього колективу філії протягом 2015/2016 маркетингового року було заготовлено зерна врожаю 2015 року всього 95,5 тис.тонн, з них: озимої пшениці – 52,9 тис.тонн; ячменю – 4,7 тис.тонн; кукурудзи- 15,1 тис.тонн; насіння соняшника – 21,3 тис.тонн; зернобобових – 1,5 тис.тонн. Тоді як зерна врожаю 2014 року – 144,5 тис.тонн, 2013 року – 102,1 тис.тонн, 2012 року – 89,8 тис.тонн.

З метою скорочення часу приймання зерна, оптимізації виробничого процесу та сприятливих умов для партнерів, підприємство проводить заміну автомобілерозвантажувача на більш сучасний з більшою вантажопідйомністю. При цьому реконструкція проводиться всього вузла приймання зерна автомобільним транспортом, а саме: встановлення нового авторозвантажувача УАРГ-2280 з довжиною платформи 22м, вантажопідйомністю 80т й здатністю проводити розвантаження зерновоза-автопоїзда без розчепу за один підйом; виготовлення нового бункеру ємкістю понад 90 м3; монтаж нової технологічної лінії, що з’єднає автоприйом з робочою вежею елеватора. Зазначене дасть змогу одночасно використовувати всі шість авторозвантажувачів, що в свою чергу збільшить добову прийомку зерна на 1-у тис.тонн та може досягти максимально 6,5 тис.тонн на добу.

Крім того, з метою збільшення обсягів приймання зерна пізніх зернових культур підприємство здійснило модернізацію наявної зерносушарки ДСП-32 на ДСП-50. Тобто, були повністю замінені секції шахт зерносушарки, зроблена нова самопливна труба, приймальний   бункер,   вивантажувальний   бункер,   виготовлені   нові   міжзонні   переходи. Проведені  роботи  дадуть  змогу збільшити  продуктивність  сушарного  господарства та просушувати зерно значної вологості.

Довідка. ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація» створена у 2011 році і сьогодні є ключовим гравцем на українському ринку зерна та успішно конкурує на зовнішніх ринках. Активи корпорації – це розвинута та розгалужена територіальна інфраструктура, яка максимально наближена до сільгоспвиробників, а також споживачів товарів і послуг. Виробничі підрозділи корпорації розташовані у 21 регіоні України. Сьогодні корпорація є надійним партнером для вітчизняних сільгоспвиробників, яким надає послуги з приймання, зберігання, доведення до базисних кондицій та відвантаження зерна. Сьогодні ПАТ «ДПЗКУ» є абсолютним лідером з експорту зернових з України. З 2015 року корпорація експортує близько 3 млн тонн збіжжя до таких країн, як Іспанія, Саудівська Аравія, Єгипет, Китай, Тайланд, Туреччина та інші. Нашими партнерами є виключно першокласні компанії з високою репутацією на світовому ринку.

(За інформацією сайту Вовчанської РДА)