Сьогодні, 19 квітня, на Львівщині стартувала VII Міжнародна виставка та форум з підтримки фермерства «Агропорт Захід Львів 2018». У межах заходу відбудуться Фермерський ярмарок та Фестиваль вуличної органічної кухні, які презентуватимуть усім відвідувачам корисну їжу на будь-який смак. Масштабна аграрна подія триватиме упродовж трьох днів до 21 квітня. Делегація Харківської області на чолі з директором Департаменту агропромислового розвитку Олександром Нездюром знайомиться з роботою цього масштабного заходу.

Форум зібрав учасників дискусії на тему просторового розвитку агропромислового комплексу. Своїм досвідом із розвитку територій поділяться представники Канади та Франції, міжнародні експерти.

«Аграрна сфера – це рушійна сила економіки, яка відіграє значну роль в українському експорті. 41% усіх товарів, які було експортовано – саме стільки продукція АПК займає в загальній структурі експорту у 2017 році. Робота аграріїв – це не тільки дари української природи. Фермерство в Україні – це інноваційна галузь, у якій застосовується передовий дросвід і технології, тому Уряд приділяє велику увагу у стимулюванні інновацій та інвестицій у цій сфері», – наголосила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

У межах виставки відбудеться кілька дискусійний панелей та тематичних конференцій за участі українських та зарубіжних експертів. Вперше відбудеться латвійсько-український День сільського господарства, під час якого порушать питання щодо лісів. Говоритимуть також про фінансові інструменти на агроринку, про інновації в птахівництві та кооперацію фермерів Сходу і Заходу України. Фахівці з Німеччини проведуть модульний експортний тренінг, де розкриють питання розробки продукту, декларації та етикетки, дизайну пакування та вимог до стандартів.

Окрім Дня українсько-латвійського сільського господарства, у межах програми другого дня Форуму відбудеться Міжнародна конференція «Найсучасніші новації в створенні рентабельних горіхових садів. Новітні агротехнології, сорти, економіка» та ІІ Міжнародний форум «Ягідництво та кооперація».

Під час Міжнародної виставки планують встановити рекорд України із варіння гречаної каші з м`ясом. Ця ідея об’єднала багатьох виробників органічної продукції, які долучаться до встановлення рекорду.

Також відбуватимуться демонстраційні покази сільськогосподарської техніки, міжнародний форум «Здоровий  ґрунт  – здорова нація», нагородження кращих агропідприємств.

(За матеріалами сайту Львівської ОДА)