Мало господарств у Кегичівському районі сьогодні ним займаються. Але не дивлячись на це, район по кількості таких господарств та кількості тварин займає друге місце після Красноградського.

Прикро, що на даний час немає бюджетних дотацій для підтримки ведення тваринництва. Але… будемо чекати. Бути чи не бути тваринництву – це питання, яким неодноразово задавалися керівники сільськогосподарських підприємств. Жителі  дають тверду відповідь: бути. Передусім важливо для нас продукти харчування, робота, відношення з колегами.

Якщо подивитись на цифри минулого року, то можна з гордістю сказати, що тваринництво становить 23% в структурі валової продукції сільського господарства району.

При цьому в нашому районі перевага надається молочному скотарству.  Корів у нас утримують ПАТ «Насінневе», ПП «Агропрогрес», ПОСП «Мажарка», ПСП імені Щорса, ПП «Андріївка», ПОСП «Софіївка», ПОСП «Рояківка» та ПП «Калюжанське». За останні роки господарства зупинились кожен на своєму переробному підприємстві і працює з ним злагоджено, зараз не буває заборгованостей, як було в минулі роки.

Тепер постійно проводяться навчання, семінари, конгреси, на яких розглядаються нові технології утримання, годівля, селекція, на які постійно виїжджають спеціалісти господарств. Все це приносить свої плюси. За останні роки (з 2010 року) поголів’я корів зменшено на 243 голови (на 8%), але ми не отримали зменшення виробництва молока, навпаки, маємо його збільшення на 3,6 тисяч тонн (на 28%). Всі розуміємо, що це завдяки збільшенню продуктивності. За минулий рік на корову отримано по 5517 кг, це більше 2010 року на 1212 кг (на 28,2%).

Зараз приємно дивитись на щоденні оперативні дані від сільськогосподарських підприємств стосовно надою молока на корову за день. Щоразу цифри більші за попередні. Ніколи в наших оперативках не було надоїв більших за 20 кг на корову. А в цьому році, в квітні, є 25 кг. Лідером є ПП «Агропрогрес», за ним йде ПОСП «Мажарка», ПП «Андріївка».

Майже у всіх господарствах зараз є молокопроводи, є доїльний зал, кормороздавачі – міксери, постійно в годівлі тварин комбікорми.

А свинарство у нас тільки в двох господарствах – ПП «Агропрогрес» та СТОВ «Надія», при цьому в першому господарстві 86% від всіх свиней району. І саме в ПП «Агропрогрес» постійно є поросята, саме сюди приїжджають з інших країв господарі за ними. Також це господарство постійно реалізовує м’ясо свиней не тільки в магазині, а й на ярмарках.

Необхідно відмітити, що глибокі професійні знання  та багатий досвід спеціалістів та працівників галузі тваринництва,  залучення передового досвіду на всіх етапах виробництва та реалізації  тваринницької продукції дають свої позитивні результати в виробничій діяльності підприємств району. Все це дає підстави розраховувати на те, що тваринництво має добрі перспективи для подальшого розвитку. Необхідно лише ними вчасно скористатись.