Вчора, 5 липня 2018 року, на базі Селекційного центру Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН та ДП ДГ «Елітне» відбувся День поля, присвячений 110-річчю з дня заснування Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва.

День поля зібрав понад 200 аграріїв з усіх районів Харківської області, з Київської, Дніпропетровської та Полтавської областей, а також гостей з Білорусі та Молдови. Всі вони мали змогу ознайомитись з новітніми напрацюваннями вчених інституту в різних напрямках селекції озимих та ярих культур: пшениці, тритикале, ячменю тощо.

На початку заходу його учасників привітав президент НААНУ Я. Гадзало, який нагородив співробітників інституту грамотами і відзнаками академії. Він наголосив на важливості і актуальності роботи вчених інституту над створенням районованих сортів сільськогосподарських культур, що дає змогу засівати площі угідь по всій території України.

Інститут з ювілеєм привітала також начальник відділу землеробства, насінництва, інженерно-технічної роботи та охорони праці управління виробництва сільськогосподарської продукції Департаменту  агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації О. Федишина.

– Департамент агропромислового розвитку вітає колектив зі 110–м днем народження. Ми пишаємося тим, що в нашій області є така провідна науково-дослідна установа, яка в своїй діяльності охоплює широкий спектр сучасних селекційно-рослинницьких напрямів. Науковці інституту продовжують і примножують традиції, що були закладені корифеями агрономічної науки. Сьогодні вченими інституту проводяться дослідження з  15 польових культур та забезпечується повний цикл від розробки теоретичних основ селекції та створення вихідного матеріалу до розробки, а також впровадження високоефективних систем насінництва, технологій вирощування створених сортів та гібридів. Селекційні розробки інституту в сільськогосподарському виробництві відомі як в Україні, так і за її межами. Найголовнішим є те, що інститут виконує функцію Центру наукового забезпечення Харківської області. Науковці завжди співпрацюють з аграріями області, надають кваліфіковані рекомендації та приймають активну участь у вирішенні питань наукового забезпечення аграрного сектору області. Саме селекція, насінництво та сортооновлення сільськогосподарських культур є не тільки важливою ланкою сільськогосподарського виробництва, а й інноваційним напрямом розвитку аграрного виробництва, отримання стабільних прибутків в агробізнесі, – сказала вона.