Сьогодні, 13 січня 2022 року,  у Департаменті АПР відбулася селекторна нарада Міністерства аграрної політики та продовольства України у форматі відео-ZOOM-конференції з питань придбання природного газу підприємствами за зниженою ціною, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають суттєву соціальну значимість.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05 січня 2022 року № 3 «Про затвердження переліку суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значимість» затверджено список підприємств, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають суттєву соціальну значимість: борошна пшеничного, молока пастеризованого, хліба житньо-пшеничного, яєць курячих, птиці (тушка куряча)  та олії соняшникової.

Відповідно до Порядку організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість, розроблено проєкт Регламенту біржових торгів природним газом власного видобутку на товарній біржі – ТОВ «Українська енергетична біржа».

Крім того, розробляється заявка для підприємств, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають суттєву соціальну значимість, на участь у торгах для купівлі продажу природного газу.

Комітетом з нагляду за біржовими торгами з продажу природного газу власного видобутку розроблено примірний договір купівлі-продажу природного газу.

На сьогодні документи із зазначеного питання знаходяться на узгодженні Мінагрополітики, після чого заявка та супутні документи будуть надіслані підприємствам для термінового заповнення.

Для довідок звертатися до відділу харчової та переробної промисловості Департаменту АПР за тел.: (057) 705 01 65 – Азарова Ганна Миколаївна.