Всі вони різні за віком і професією, у різних куточках Барвінківського району мешкають і мають кожна свою життєву жіночу історію. Однак всіх їх єднає одне: материнська велич та жіночі руки, які знають власними пучками нелегкий материнський труд. Вони, ці материнські руки, у кожної з восьми жіночок натруджені, але теплі і ласкаві, бо всі мами – героїні і виховали та вивели у люди не одного синочка і донечку. Указом Президента України В.Ф. Януковича кожній з них присвоєне почесне звання “Мати-героїня”. Щоб привітати з цією приємною звісткою всіх запросили до райдержадміністрації. Хто ж вони, ці славні мами і невтомні трудівниці?

У селі Грушуваха мешкає дві таких мами: Р.С.Мусієнко та О.А.Ілларіонова. Раїса Степанівна у цьому ж селі і народилася, пропрацювала 32 роки. Була і телятницею у колгоспі “Зоря”, і дояркою у колгоспі “Грушуваський”. А на руках було ще п’ятеро діточок. Всім дала лад, поставила на ноги. Має «Медаль материнства» I ст., а тепер ще й почесне звання України «Мати-героїня».

У Ольги Анатоліївни п’ятеро дітей, які виросли та підросли, а шоста донечка Юля 2010 року народження — їй ще ласки і ласки маминої треба… О.А. Ілларіонова має 10 років трудового стажу, була дояркою у КСП “Грушуваське”.

Єфросинія Семенівна Піднебесна, 1927 року народження, мешкає недалеко від Грушувахи у с. Степок. Ця жінка виховала шістьох діточок, має 32 роки трудового стажу. Починала Єфросинія свою трудову стежку у далекому 1944 році у колгоспі «Іскра» на різних роботах. Важко було? Так, важко. Але трудилася до 1952 року, а далі пішла дояркою у держплемзавод «Степок», потім ще трудилася робітницею — прибиральницею, але вдома не сиділа, бо у сім’ї було чотири доньки та два синочка.

У селі Малолітки проживає Наталія Миколаївна Спічка 1955 року народження. Вчилася у Барвінковому у СШ №2. Має 26 років трудового стажу на різних роботах у колгоспі імені XXII з’їзду КПРС. Пробувала трудитися молодшою медсестрою. Допрацьовувала телятницею у філії “Григорівська” ДП АФ “Шахтар”. Вона — мама шістьох дітей.

О.І.Бичкова розпочинала свій трудовий шлях у селі Циглерівка Близнюківського району на свинофермі. Переїхала у радгосп “Соцнаступ”, і тут працює різноробочою. Сьогодні має 32 роки трудового стажу, народила та виховала 5 дітей, удостоєна «Медалі материнства» ІІ ст., має медаль “Ветеран праці” і мешкає у селі Африканівка.

Ю.М. Гуменчак родом з села Т. Бистра Перечинського району на Закарпатті, а нині мешкає у селі Погонівка. Виховала п’ятьох дітей, має 27 років трудового стажу: працювала робітницею, була телятницею, свинаркою.

Л.О.Калініченко родом з села Чепіль на Балаклійщині, трудилася у КСП «Жовтень» Барвінківського району різноробочою, має 22 роки трудового стажу і виховала 5 дітей.

У селищі Друга Іванівка знають С.В. Бурхайло як маму шести дітей. Народилася Світлана у селі Лінда Горьківської області (Росія), має середню освіту і 12 років трудового стажу на різних роботах відділку №3 держплемзаводу «Степок». У 1995 році вийшла заміж. Старша донька Наталія вчиться у Харківському центрі профосвіти №1, син Олександр – учень 9 класу, донька Дар’я вчиться у 7 класі місцевої сільської школи. А ще донька Марійка ходить до 4 класу, а синок Павлик—до 3 класу. Найменша – Анастасія 2010 року народження.

Всіх жіночок зі званням “Мати-героїня” привітали депутат обласної ради, голова райдержадміністрації І. Бовдуй, заступник голови районної ради Н. Баляса, були квіти і фото на згадку.

(За матеріалами газети «Вісті Барвінківщини»)