У Первомайському районі відбулася зустріч голови райдержадміністрації Віктора Намчука з експертом з Голландії з питань розвитку органічного землеробства в нашому районі Cor de Vries. Зустріч пройшла за ініціативи голови Асоціації фермерів і приватних землекористувачів Первомайського району Володимира Татаренкова.

Експерт з Голландії був запрошений в Україну в рамках вже діючого проекту Центру ефективного землеробства, який у 2012 році посів перше місце на Міжнародному конкурсі інвестиційних та інноваційних проектів (Харківські ініціативи) у своїй номінації. Основна мета його візиту, який став можливий в рамках Програми PUM і завдяки підтримці голландського уряду, це надання консультаційної допомоги при переході від класичного землеробства до органічного. Цей процес передбачає оздоровлення грунту, його структурування і відновлення балансу мікроорганізмів і мінералів. На цій основі передбачена переробка вирощеної сільгосппродукції та отримання готових натуральних продуктів харчування без застосування «хімії».

Голландський експерт підкреслив потенціал України в розвитку органічного землеробства та взаємну зацікавленість у розвитку відносин між Голландією та Україною.

У ході діалогу Володимир Татаренков розповів про створення Асоціації «Україна-Схід-Органік», в яку вже увійшли представники Харківського та Донецького регіонів. На даному етапі йде обговорення питання створення Українсько-голландського центру органічного землеробства, в діяльності якого безпосередню участь візьмуть і представники Первомайського району.

Завершуючи зустріч, голова райдержадміністрації зазначив, що реалізація даного проекту дасть можливість фермерам і приватним землекористувачам знайти свою нішу на ринку натуральних продуктів харчування не тільки на території України, а й за її межами.

(За матеріалами газети «Знамя труда»)