У кожного – свій умовний «новорічний нагадувач», але ніхто, мабуть, не сперечатиметься: таки головна радість нового року – це ялинка з її смолистим, дивовижним ароматом глиці, яскравими кульками, сяючим «дощиком». Саме щоб новорічна пухнаста красуня потрапила до нас у дім вчасно і принесла нам багато-багато радості, працівники ДП «Зміївське лісове господарство» вийшли нещодавно на посадку плантацій новорічних сосонок у Задонецькому лісництві. Було висаджено 1,8 гектара маленьких рослин.

«Щоб постачати людям ялинки кожного року, ми постійно здійснюємо нові посадки таких плантацій, — розповідає директор Зміївського лісгоспу В. Скляров. — Усього на території підприємства на сьогодні висаджено 15 гектарів новорічних ялинок різного віку. Крім плантацій новорічних красунь, у 2013 році заплановано посадку лісових культур площею 78 га, з них 66 гектарів сосни і 12 гектарів дуба, та доповнення лісових культур минулих років на площі 91 гектар. Для майбутніх посадок вже заготовлено 4500 кілограмів дубових жолудів та 10 кілограмів іншого насіння (сосна тощо), проводяться роботи з підготовки ґрунту під лісові культури площею 15 гектарів».

Із семи тисяч двохсот сосонок на засадженій цієї осені площі деякі не приживуться з самого початку, деякі постраждають від засухи, але переважна їх більшість за декілька років перетворяться з десятисантиметрових пагінців на двометрових красунь, а потім – роз’їдуться по всіх усюдах, аби дарувати справжнє свято, радувати дітвору й дорослих.

(За матеріалами газети «Вісті Зміївщини»)