Меморандум порозуміння підписано між Дворічанською райдержадміністрацією, виробниками хліба і хлібобулочних виробів та власниками магазинів продовольчого профілю.

Як розповів перший заступник голови Дворічанської районної державної адміністрації Сергій Міщенчук, згідно з підписаним документом, виробники хліба та хлібобулочних виробів беруть на себе зобов’язання забезпечити незмінні обсяги виробництва хліба соціальних сортів, виготовлених за простою рецептурою (борошно, вода, дріжджі, сіль). Це “Дарницький” або хліб з іншою назвою із суміші борошна житнього і пшеничного вагою до 1 кг, а також “Орільський” або хліб з іншою назвою, формовий з борошна пшеничного 1-го сорту, у тому числі з додаванням борошна 2-го сорту, вагою більше 500 г. Виробники хліба також зобов’язані забезпечити незмінність оптово-відпускних цін на такі сорти хліба порівняно з рівнем цін, зафіксованим за станом на 31 грудня 2012 року.

В свою чергу продавці хліба повинні вишукати можливість установлення мінімальних розмірів торгівельних (постачальницько-збутових) надбавок до оптової ціни виробника на хліб соціальних сортів вагою більше 500 грамів із борошна пшеничного вищого, першого і другого сорту та їх суміші, борошна житнього та суміші борошна пшеничного та житнього простої рецептури (борошно, дріжджі, сіль, вода) без додавання цукру, жиру, інших наповнювачів (граничний рівень – до 10%); на інші сорти хліба з борошна пшеничного вищого, першого і другого сорту та їх суміші, борошна житнього та суміші борошна пшеничного та житнього (граничний рівень – до 15%).

Меморандум набуває чинності з дати його підписання та діє до 31 грудня 2013 року. Якщо за місяць до завершення терміну дії меморандуму ніхто з тих, хто підписав документ, не запропонує припинити його дію, термін дії продовжується до 31 липня 2014 року.