У 2012 році Куп’янський район, який вважається переважно аграрним, за всіма рейтинговими показниками соціально-економічного розвитку посів перше місце в області. Голова Куп’янської райдержадміністрації Геннадій Ківшар впевнений, що такого результату вдалося досягти завдяки роботі сільгосппідприємств.

– Показники соціально-економічного розвитку безпосередньо пов’язані з тим, як сьогодні працюють сільгоспвиробники, адже вони – основні платники податків, – каже Геннадій Ківшар.

За його словами, успішна робота підприємств добре відбилася на районному бюджеті. Усі планові показники щодо наповнення районного та сільських бюджетів перевиконали на 18,7 %. Показники податку на прибуток та плати за землю теж перевищили план відповідно на 15 і на 18 %.

Голова району каже, що підприємства працюють успішно завдяки тому, що застосовують найновіші технології інтенсивного обробітку землі. Окрім того, минулого року практично всі господарства придбали сучасну техніку (трактори, сівалки тощо) на загальну суму 70 млн грн. Не відстає за показниками і тваринництво.

– В одному господарстві від однієї корови (на рік) надоїли 6 118 кг молока. Це у два-три рази більше, аніж показує статистика радянських часів, – зазначає Геннадій Ківшар.

Зараз у районі працюють 19 великих сільськогосподарських товаровиробників і 57 фермерських господарств. Причому тільки минулого року створили 20 фермерських господарств, які забезпечили роботою близько 70-ти осіб. За словами голови райдержадміністрації, господарство тут ведуть лише куп’янчани. Саме тому вони вкладають чималі гроші в розвиток соціальної сфери: будують дитячі майданчики, організовують поїздки дітей до таборів, допомагають хворим.

– Це ж наші люди, тому вони знають усі проблеми. Їм вірять, до них звертаються, – каже Геннадій Ківшар. – Коли ми виходимо на той рівень, що люди, які працюють на нашій землі, можуть допомагати, то це тільки позитив.

(За матеріалами газети «Слобідський край»)