Як повідомила заступник начальника управління агропромислового розвитку Лозівської РДА Інна Салабута, озимі культури по всіх категоріях господарств Лозівського району посіяні на площі 27333 га, або 111 % до прогнозованих площ. В тому числі на зерно 27284 га, з них: пшениці та тритикале – 27036 га; ячменю – 50 га; жита – 198 га. Крім того, озимий ріпак посіяний на площі 457 га.

Восени сходи були отримані на 100% посіяних площ. Рослини входили в зиму в доброму та задовільному стані, маючи добрий розвиток. Слабких та зріджених посівів немає. На посівах ранніх строків сівби відмічалося враження борошнистою росою, септоріозом та кореневими гнилями. Тому вже сьогодні необхідно закупити засоби захисту рослин.

Поки що стан озимих не викликає занепокоєння. За результатами першого відбору монолітів 25 січня, у сільгосппідприємствах району загибелі рослин не виявлено, озимі живі та добре відростають. В доброму стані знаходиться 22090 га, або 80,8%, в задовільному стані – 5243 га, або 19,2% до площі посіву.

За осінньо-зимовий період рухомі форми азоту вимиті з верхнього шару ґрунту, в той час як озимі культури, відновлюючи свій ріст, потребують інтенсивного азотного живлення. Щоб стимулювати швидке відростання і формування повноцінної кількості продуктивних стебел, озимі необхідно підживити азотними добривами.

Тому вже зараз господарствами району ведеться накопичення мінеральних добрив для проведення підживлення посівів. Підживлення заплановано проводити по мерзлоталому ґрунту прикореневим способом.