У Лозівському районі на базі ДП ДГ «Комсомолець» відбувся «День поля». Керівники сільгосппідприємств Близнюківського, Сахновщинського, Зміївського та Лозівського районів, які зібралися у с. Комсомольське, ознайомилися з роботою в польових умовах сільгосптехніки виробництва Лозівського ковальсько-механічного заводу, що входить до складу підприємств індустріальної групи «УПЕК».

Як розповіла заступник голови Лозівської райдержадміністрації Оксана Заскалкіна, фахівці заводу запропонували причіпні агрегати до сільсьгосподарських машин для найефективнішого проведення повного циклу сільськогосподарських робіт та отримання найкращих результатів.

Презентація відбулася безпосередньо у полі, техніка успішно  пройшла випробування. Були представлені: каток 6-метровий, культиватор 3-метровий, дискова борона на 8 метрів, зчіпка причіпна на 24 метри з агрегатом для внесення в грунт рідких мінеральних добрив та трактор в 270 кінських сил, який щойно зійшов з конвеєру ХТЗ. Крім причіпного обладнання, Лозівський ковальсько-механічний завод співпрацює з Харківським тракторним заводом та виготовляє для тракторів ХТЗ тракторокомплекти.

Аграрії регіону відзначили технічність та якість, з якою виконуються роботи, і зійшлися у тому, що мати в своєму арсеналі таку техніку бажав би кожен. Але за такою ціною, хоча і нижчою в три-чотири рази, ніж у імпортних аналогів, придбати зможуть тільки великі агроформування, які використовують в своїй технології передові методи обробки ґрунту. До самої ж техніки нарікань не було – якість сумнівів не викликала, конструкція повністю відповідає особливостям нашої місцевості. Методики землеробства вдосконалюються та просто змушують виробників їм відповідати, а сільгосппідприємства – закуповувати нову техніку, щоб максимально механізувати роботи й виключити втрати врожаю. Від техніки залежить майже 60 % врожайності, підкреслили хлібороби.

Сільгосптехніка ЛКМЗ вже вдруге випробовує себе в полі ДП ДГ «Комсомолець». Причіпне устаткування вже має свого споживача, його використовують у польових роботах аграрії Харківської, Чернігівської областей та Примор’я.