Як повідомив начальник виробничого відділу управління агропромислового розвитку Барвінківської РДА Роман Васильченко, головні завдання, які стоять зараз перед аграріями району, це збирання пізніх культур, сівба озимини і зяблева оранка.

Вже готові до старту збиральні комплекси, щоб вирушити на соняшникові плантації, бо цієї осені треба по району зібрати насіння соняшнику на 17808 гектарах.

Дозріває на 9293 гектарах кукурудза на зерно. Днями фахівці інститут імені В.Я. Юр’єва побували у районі і дійшли одностайної думки, що біологічна урожайність зернової кукурудзи становить по району 35 центнерів з гектара.

Необхідно зібрати урожай проса на 54 гектарах, а також урожай гречки на 450 гектарах. Цю цінну культуру на 280 гектарах будуть збирати господарі СТОВ “Роль Поль”, а на 20 гектарах – СТОВ “Злагода”, решта – фермери та одноосібники.

Сої посіяно у районі 61 гектар, і вся ця площа задіяна у СТОВ “Роль Поль”.

Якщо одні збиральні агрегати лише стають на старт, то загони, які зайняті заготівлею кормів худобі на зиму, завершують свою місію. З плану 1000 гектарів по району вже скошено станом на 2 вересня 822 гектари, що становить 82 відсотки. Отримано зеленої маси 12340 тонн при урожайності 150 центнерів з кожного зібраного гектара. У силосні траншеї закладено 9799 тонн, відправлено на зелену підгодівлю худоби 2490 тонн.

На початку вересня пройшли дощі. Стали до старту і сівачі. У районі під урожай 2014 року озимими культурами планують зайняти 31117 гектарів. Ці площі якісно підготовлені, закуплено у необхідній кількості мінеральні добрива та якісне сертифіковане посівне насіння.

Крім пшениці, будуть у районі на 700 гектарах сіяти озиме жито. Його висіватиме СТОВ “Роль Поль”.

У кращі осінні дні у районі належить зорати зяблевий клин на 35892 га. Вже зорано 6260 га. Тут приклад у роботі подають СТОВ «АФ «Барвінківська» (3960 га) та ТОВ «АФ «Подолівська» (2100 га).

Хлібороби району продемонстрували злагодженість і високий темп праці на збиранні ранніх зернових культур та посіли третє місце в області по валовому збору зерна. Є надія, що не гірше спрацюють трудівники села і на осінньому полі району.

(Газета «Вісті Барвінківщини»)