У Зачепилівському районі відбувся районний семінар-нарада з підготовки та проведення збирання ранніх зернових культур врожаю 2013 року. Він пройшов на базі ФГ «Зоря», що на території Малоорчицької сільської ради. В роботі семінару взяла участь голова районної державної адміністрації Лідія Кобильська.

Учасники семінару оглянули машинно-тракторний парк господарства, яке багато років поспіль посідає провідні позиції у районі серед фермерських господарств, що спеціалізуються на вирощенні ранніх та пізніх зернових. Господарство повністю готове до збирання ранніх зернових культур, та й урожай обіцяє бути гарним.

Учасники семінару могли на власні очі побачити доглянуті поля дорідної пшениці сортів «Годувальниця» та «Смуглянка» одеської селекції, лани більш ніж двометрової кукурудзи американського гібриду, ділянки дозріваючого ячменю, «сонячні простори» соняшника. Біля кожного лану вони слухали роз’яснення директора ФГ «Зоря» Івана Башкатова та коментарі виконавчого директора ради сільгосптоваровиробників Олександра Федяєва. Учасники семінару мали можливість самі пересвідчитися в очевидності почутого: в перевазі тієї чи іншої форми обробітку ґрунту, внесення добрив, засобів боротьби з шкідниками та бур’янами.

Продовжився семінар пленарним засіданням на господарчому подвір’ї ФГ «Зоря», де перед учасниками семінару виступили голова РДА Лідія Кобильська, заступник голови РДА Дмитро Зубарев, директор господарства, Іван Башкатов, виконавчий директор ради сільгосптоваровиробників Олександр Федяєв, директора ТОВ «Зачепилівське ХПП» Сергій Тищенко. Присутні отримали цінні поради щодо збору урожаю цього року та обробітку ґрунту, послухали вимоги Держепідемслужби у Харківській області, про які повідомила начальник епідеміологічного нагляду Красноградського міжрайонного управління ГУ Лариса Ружинська, та вимоги по забезпеченню пожежної безпеки від начальника районного сектору ГУ ДСНС Андрія Босенка. Також перед присутніми виступив головний лікар ЦРЛ Вадим Козак, який розповів про дотримання заходів особистої безпеки та збереженны власного здоров’я.

На завершення семінару Лідія Кобильська побажала всім високих врожаїв та гарної погоди.