На минулому тижні голова Балаклійської районної державної адміністрації Степан Масельський провів співбесіди з керівниками сільськогосподарських підприємств району. Під час співбесід розглядалися питання ходу весняно-польових робіт, виплати орендної та заробітної плати, а також участі сільськогосподарських підприємств у соціально-економічному розвитку громад. Розмова відбувалася за участі начальника управління агропромислового розвитку РДА Олексія Верещаки.

 

Керівники сільгосппідприємств доповіли про ситуацію в їхніх господарствах, зокрема, йшлося про хід весняно-польових робіт. Особливий наголос першим керівником району був зроблений на питанні структурної складової посівних площ, оскільки через посушливу минулорічну осінь майже десять відсотків озимини в районі загинуло і господарствам доводиться її пересівати. Тому при виборі культури для пересіву потрібно, в першу чергу, дотримуватися сівозміни, а не займати всі площі бездумно соняшником. Наприклад, у деяких господарствах сіють гречку або льон, які є добрими попередниками.

Узагалі в районі оброблятиметься 105, 9 тисячі гектарів ріллі, в тому числі, 7,3 тисячі га чистих парів. Восени було посіяно 30,3 тис. га озимини, і, як зазначалося, сходи отримані на 90% площ, що складає 27,3 тисячі гектарів. Під час посіву проводилося підживлення рослин, а зараз розпочато обробку озимих культур засобами захисту від бур’янів, хвороб та шкідників. Наразі цю роботу трохи гальмує дощова погода, тому існує занепокоєння щодо термінів проведення всього весняного комплексу.

У районі вже завершено посів ранніх зернових культур, площі яких складають 6743 га, з яких 3576 га – ячмінь, 2819 га – горох, 201 га – овес та 147 гектарів зайнято ярою пшеницею. Господарствами району закуплено та висіяно 69 тонн елітного насіння ярих зернових культур, а саме 30 тонн ячменю, 6,3 тонни гречки, 30 тонн вівса та 2,5 тонни проса. Одночасно триває посів пізніх культур: кукурудзи на зерно та силос, соняшнику та сої.

Цього року на 2,7 тис. га збільшено площі цукрового буряку, наразі їхній клин складає 5556 гектарів, що до плану становить 104%.

Також у ході співбесід була обговорена тема тваринництва. Зокрема, йшлося про діяльність ТОВ «Молочна ферма», розташованого на території Лозовеньківської сільської ради. Півтора місяця тому товариство очолив новий керівник Сергій Воробйов, який доповів про перспективи розвитку. Як зазначив керівник цього підприємства, наразі планується збільшення поголів’я великої рогатої худоби. Крім того, враховуючи, що на території комплексу є великі вільні приміщення, керівництвом агроформування, до якого входить «Молочна ферма», прийнято рішення щодо створення на її базі ферми з птахівництва, або свинарства, що, в першу чергу, дасть нові робочі місця. Як підкреслив Сергій Воробйов, товариство готове надавати всебічну допомогу у вирішенні актуальних питань розвитку інфраструктури громади.

Під час співбесід С. Масельський зупинився на питаннях виплати орендної плати за використання землі та збільшення розміру заробітної плати працівникам сільськогосподарського комплексу.

Далі йшлося про участь господарств у соціально-економічному розвитку територіальних громад. Більшість з них планують і надалі активно співпрацювати у вирішенні важливих питань громад, на території яких вони орендують землю. Але є такі структури, які, обробляючи землю на території району, ні податків до районного бюджету не сплачують, ні допомоги громадам не надають, посилаючись на те, що їхні головні офіси та керівництво знаходяться в інших регіонах. Але з таким підходом, як наголосив голова райдержадміністрації, ніхто миритися не буде. Адже не можна тільки обробляти землю, збирати врожай, розбивати технікою дороги. Треба ще й брати участь у житті громад, допомагати їм вирішувати нагальні питання.

(За інформацією сайту Балаклійської РДА)