Гарний святковий вечір, тепла атмосфера спілкування в колі рідних і друзів, аромат свіжої хвої в оселі та зимовий пейзаж за вікном… Незважаючи на проблеми сьогодення, різдвяних свят ми чекаємо з надією на позитивні зміни. Приємні спогади дитинства, віру в добро та казку символізує зелена красуня, без якої не обходиться жодна зміна року.

У ДП «Красноградський лісгосп» подбали, аби цей новорічний атрибут був у кожній красноградській домівці. Тож заздалегідь організували ялинкові базари. Один із них — на подвір’ї підприємства по вул. Харківський, 87, інший — у Наталиному, поряд із приміщенням місцевого лісництва, на вул. Красноармійській, 128. Ажіотажу з купівлею новорічних ялинок поки що не спостерігається. Напливу покупців тут очікують після 20 грудня. Та дехто з них таки прийшов, аби завчасно придбати зеленю красуню.

Як розповів інженер з охорони та захисту лісу Володимир Зібаров, ціни на їхній товар фактично залишилися на рівні минулорічних. Основні складові вартості дерева — висота й зовнішній вигляд. Як і раніше, купівля новорічної красуні висотою до півтора метра обійдеться споживачеві у 45 гривень. Вищі деревця коштуватимуть дорожче — від 60 до 100 гривень. Дешевше, приблизно за 30 грн, можна придбати невисокі деревця, які мають певні дефекти, зокрема, не дуже пухнасту крону та не ідеальний стовбур.

В. Зібаров зауважив, що кожна ялинка повинна мати клеймо виробника на нижньому зрізі та прикріплену пластикову бирку зі штрих-кодом. Це своєрідний паспорт дерева, який засвідчує, що його придбали в спеціалізованому місці, а не зрубали власноруч.

Лісівники застерігають громадян від таких вчинків і нагадують про адміністративну відповідальність за статтею 65 КУпАП «Знищення та пошкодження лісових культур і молодняка». Порушення законодавства тягне за собою штраф від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів (85-170 гривень). Понад 200 грн доведеться сплатити ще й за відшкодування збитків, завданих лісовому господарству.

Аби всі охочі змогли придбати новорічні деревця, ялинкові базари діятимуть до 31 грудня включно.

(За матеріалами газети «Вісті Красноградщини»)