Міністерство аграрної політики та продовольства України розробило механізм використання бюджетних коштів на фінансування програми здешевлення кредитів та підтримки тваринництва. Про це повідомив Міністр Олексій Павленко під час депутатських слухань в Комітеті Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних ресурсів.

«300 млн. гривень, передбачених на часткове здешевлення кредитної ставки, будуть розподілені, в першу чергу, серед дрібних та середніх виробників з річним оборотом до 10 млн. грн. Бюджетну допомогу зможуть отримати 3,6 тисяч підприємств. Сума пільгових кредитів складе 4 млрд. гривень», — сказав Олексій Павленко.

Він також наголосив, що у державному бюджеті передбачено 250 млн. гривень на підтримку тваринництва. Ці кошти будуть спрямовані на здешевлення будівництва ферм та придбання поголів’я ВРХ. Головними одержувачами стануть фермери, оскільки цього року знято обмеження щодо потужності виробництва. Відповідні порядки використання коштів розроблено у Мінагрополітики і затверджено спільно з виробниками та представниками галузевих асоціацій. Натомість нині документи перебувають на погоджені у відповідних органах державної влади. Олексій Павленко закликав представників парламентського аграрного комітету посилити депутатський контроль щодо швидшого прийняття цих документів.

Прес-служба Мінагрополітики