Як розповів директор ПАТ ДПЗКУ «Білоколодязький елеватор» Олександр Уханьов, у 2013 році їм на зберігання було доставлено 101,2 тисячі тонн зерна різних сільськогосподарських культур. Це суттєво більше проти показника 2012 року – 88,6 тисячі тонн.

Особливо багато було доставлено проти попередніх років насіння соняшнику – 18 тисяч тонн. Загалом же за 31 рік роботи елеватора лише 5 разів тут обсяги доставленого зерна перевищували 100 тисяч тонн, а найбільше його, 149 тисяч, було привезено у 2008 році.

Ємностей для зберігання поки що цілком вистачає, бо рух зерна тут постійний – щось привозять, а одночасно і відвантажують покупцям сільгосппродукції. Зокрема, на кінець 2013 року на зберігання залишилося, з урахуванням залишків урожаю 2012 року, 31 тисяча тонн зерна.

Минулої осені активно працювали сушарки, адже йшли сильні дощі і збіжжя надходило перезволожене. Поки що сушарки елеватора живляться рідким пальним, хоча, враховуючи наявність у селищі газогону високого тиску, є можливість перевести їх роботу на блакитне паливо.

(Вовчанська районна газета «Хлібороб»)