На початку лютого в національному природному парку «Гомільшанські ліси» рахували диких звірів. Зимовий облік, або таксація, проводиться з науковою метою – з’ясувати, збільшилася чи зменшилася кількість тварин, які мешкають на території парку, де вони наразі перебувають тощо, а потім на основі отриманих даних розробити природоохоронні заходи та спланувати науково-дослідну роботу.

Як відбувається таксація? На певній території лісу з одного боку виставляється лінія обліковців на відстані 30-40 метрів один від одного, щоб було видно. Загоничі заганяють звіра на обліковця, лякаючи його криком. А на посту обліку має бути тихо, щоб звір йшов у потрібному напрямку.

Згідно з даними минулорічного «перепису населення», у парку мешкало 295 кабанів, 240 козуль, 35 оленів, 20 лосів, 35 зайців-русаків та 15 лисиць. Як говорить провідний фахівець з охорони тваринного світу парку Вадим Осовий, цьогорічні дані будуть підбиті пізніше, але фахівці в один голос стверджують, що звіра стало більше. Принаймні, кабанів — точно раза в півтора. Це відбувається в тому числі і через заборону полювання на території парку, а з браконьєрами тут ведеться постійна боротьба. Цього року нелегальних мисливців у НПП ще не затримували, а от торік випадок такий був.

До речі, у національному парку взимку тварин підгодовують. Але цього року годівниці порожніють не так швидко, як минулої зими — звірям вистачає природної кормової бази. Хоча два види печива, що передала для потреб парку бісквітна фабрика, користуються попитом у мешканців лісу — ані шоколадним, ані бісквітним кабанчики не гребують. З кормом парку допомагають місцеві фермери, а також мисливці, що полюють на угіддях, які межують з територією НПП.

На території парку живе більше півсотні видів ссавців, у тому числі й таких, що занесені до «червоних» списків. Найбільш рідкісними звірами є лось та олень. Зустрічаються тут, крім уже згаданих, бобер, куниця, ласка, соні, тхір, кажани. Рідко, але можна зустріти навіть норку та борсука.

(Газета «Вісті Зміївщини»)