Під запальні пісні фольклорних колективів сільських та селищних рад Балаклійщини у неділю 14 серпня пройшов Перший районний фестиваль меду «Медовий спас».

Проведено його на родючій землі Борщівки, яка славиться вмілими бджолярами. Ця дата обрана недарма, адже за традицією вважалося, що перша ложка меду в цей день чарівна – хто її з’їсть, загадує бажання, і воно обов’язково здійсниться.

Продукти бджільництва представили 9 рад Балаклійського району, всім гостям фестивалю вдалося скуштувати мед бджолярів із Залиману, Андріївки, Шебелинки, Гусарівки, Нової Гусарівки, Борщівки, Бригадирівки, Вишневої та Балаклії.

У рамках фестивальної програми працювали майстер-класи майстрів народної творчості з лялькарства, різьби по дереву та малювання, для найменших учасників фестивалю працювали майстер-класи з ліплення.

Святковий настрій учасникам та гостям заходу задавали прекрасні представники творчих колективів: народний фольклорний колектив «Лозовеньчанка» Лозовеньківського сільського Будинку культури, вокальний підлітковий колектив «Веселка», Яковенківського сільського клубу, вокальний колектив «Обрій» Балаклійського районного Будинку культури, вокальний колектив «Оберіг» П’ятигірського Палацу культури, вокальний колектив «Родина» Залиманського сільського Будинку культури, вокальний колектив «Бригадирівчаночка» та вокальний колектив «Калинонька» Андріївського сільського Будинку культури.

У рамках фестивалю, керівництво району виконало приємну місію з нагородження учасника дитячого Міжнародного конкурсу пасічників, який цього літа проходив у місті Прага, у складі команди України (посіла 1-е місце) учня 9 класу Донецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Сороки Дмитра.

Хоча погода і була дощовою та сонячний і запашний мед насичував вологе повітря запашним та п’янким ароматом солодощів, немовби запрошуючи всіх бажаючих скуштувати запашного та корисного меду та запастись шматочком сонячного літа у прозорій баночці.

(За інформацією сайту Балаклійської РДА)