Збереження та примноження лісів – першочергове завдання лісогосподарських підприємств, у тому числі, й ДП «Балаклійське лісове господарство».

Щорічно розгортається комплекс лісокультурних робіт, спрямованих на відновлювання лісових ділянок та створення нових лісових масивів. Лісокультурні роботи, через їх напруженість, за сприятливих погодних умов частково переносяться на осінь. Зниження зовнішньої температури повітря та збільшення опадів дозволило колективу Балаклійського лісгоспу поповнити насадження лісових культур з метою вирівнювання їх густоти на лісокультурних ділянках.

Саме восени відтворено лісів на площі  12,1 гектара, а всього від початку  року лісові культури висаджено на площі 110,7 га в  місцях суцільних зрубів стиглих лісів, пошкоджених стихійними явищами, ослаблених шкідниками та хворобами лісу. На проведенні осіннього комплексу лісокультурних робіт негативно позначились низька кількість опадів, спека, поширення хвороб та шкід-ників сіянців у літній період. Тому восени лісонасадження доповнені на площі 60 га.

Наразі лісівники готують ґрунт під лісові культури на наступний рік та збирають шишки сосни звичайної, оскільки процес відновлення лісів складається з багатьох технологічних циклів упродовж років, які необхідно провести своєчасно, щоб отримати стійкі продуктивні ліси.

(Газета “Вісті Балаклійщини”)