На XХХVІІ позачерговій сесії районної ради VІ скликання була розглянута Програма економічного і соціального розвитку Первомайського району на 2014 рік. Серед інших блоків була розглянута галузь сільського господарства.

«Важливим стратегічним пріоритетом розвитку регіону є агропромисловий комплекс, який забезпечує виробництво конкурентоспроможної сільськогосподарської продукції та задовольняє потреби населення Первомайського району в більшості видів продовольства.

Станом на 1 січня 2015 року зібрано зернових та зернобобових на площі 44,8 тис. га, намолочено 203 тис. т (на рівні минулого року) при урожайності 44,4 ц/га, що на 7% більше минулорічного показника.

З початку року сільгосптоваровиробники району придбали 30 одиниць сільськогосподарської техніки на загальну суму 19,7 млн грн. По Первомайському району машино-тракторний парк в сільськогосподарських підприємствах оновлено на 99%.

Рівень виплати орендної плати за використання земельних паїв становить 4,52% вартості землі, визначеної відповідно до законодавства. Це один з найвищих показників в Харківській області.

Район утримує лідируючі позиції в області по інтенсивності ведення та виробництву зернових культур, соняшника, сої, кукурудзи на зерно.

В районі спостерігається факт стабільного збільшення чисельності в поголів’ї великої рогатої худоби. В порівнянні з минулим 2013 роком приріст склав 10% (124 гол). Поголів’я дійної череди збільшилось на 15% (74 гол). Збільшення цього показника досягнуто за рахунок відтворення стада: телят в цьому році отримали 558 голів, або на 6% більше 2013 року. Вихід телят на 100 корів складає 77 голів.

Середня продуктивність корів в цілому по сільгосппідприємствах склала 5310 кг, що на 90 кг більше показника минулого року (6-е місце по області). В СТОВ «Ржавчик» середній удій перевищив 6 тис. кг».

Газета «Знамя труда»