У Великобурлуцькій районній державній адміністрації відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під головуванням першого заступника голови РДА та першого заступника голови комісії Олександра Шестопалова.

 

У порядку денному розглядалося питання про організацію заходів щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки на об`єктах зберігання зернових культур, паливно-мастильних матеріалів сільгосппідприємств, проведення підготовчих заходів по охороні врожаю від пожеж в 2016 році. Як зазначив у своїй доповіді начальник Великобурлуцького районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Харківській області Юрій Лещенко, в останні роки спостерігається тенденція до збільшення випадків випалювання стерні і поживних залишків соломи на полях району, що може привести до виникнення пожежі на сусідніх полях, відключень повітряних ліній електропередач, а також пожеж у польових захисних лісосмугах і лісах, у зв’язку з чим державі наносяться значні матеріальні та екологічні збитки.

В минулому році на підприємствах агропромислового комплексу області виникло 12 пожеж, з яких шість резонансних, під час яких пошкоджено 3 будівлі. Прямі збитки склали 1 млн. 086 тис. 407 грн.

В свою чергу районна державна адміністрація, управління агропромислового розвитку та керівництво Головного управління ДСНС України в Харківській області, вважають на даний період питання підготовки об’єктів зберігання зернових культур, зернозбиральної техніки, а також полів ранніх зернових – першочерговими і виносять їх вирішення на перший план.

Співробітниками Великобурлуцького районного сектору ГУ ДСНС України у Харківській області на стадії підготовки до збирання врожаю проводяться перевірки дотримання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки хлібоприймальних, сільськогосподарських підприємств району, а також фермерських та інші підприємств незалежно від форм власності, які будуть задіяні у збиранні, переробленні і зберіганні врожаю, заготівлі кормів, та їх готовність до прийняття і зберігання зернових культур в 2016 році. Під час рейдів перевіряється готовність та стан хлібних масивів, ремонтних станів, зернотоків та інших приміщень, які будуть задіяні для збереження врожаю.

Також напередодні жнив керівникам сільськогосподарських підприємств направлені листи-нагадування про заборону використання і засаджування сільгоспкультурами своїх охоронних зон, зон відчуження, охоронних зон автомобільних доріг, залізниць, охоронних зон ліній електропередач та магістральних газопроводів.

«Категорично забороняється спалювання стерні, післяпожнивних залишків та розведення багать на полях. Одночасно звертаю Вашу увагу, що відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом карається штрафом від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від 2-х до 5-ти років. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин та інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років»,- наголосив Юрій Лещенко.

Комісія прийняла рішення рекомендувати виконкомам селищних і сільських рад, керівникам сільськогосподарських підприємств і об’єктів господарювання, незалежно від форм власності, розглянути це питання на позачергових засіданнях та негайно вжити заходів щодо запобігання виникнення пожеж на об’єктах і сільгоспугіддях Великобурлуцького району в 2016 році.

Великобурлуцькому районному сектору ГУ ДСНС України у Харківській області, з урахуванням плану комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) на 2016 рік, доручено провести перевірки дотримання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки хлібоприймальних, сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств та інших підприємств та організацій району, незалежно від форм власності, які задіяні в збиранні, зберіганні нового врожаю, заготівлі кормів, та їх готовність до прийняття і зберігання зернових культур в 2016 році.

(За інформацією сайту Великобурлуцької РДА)