Іванівські аграрії першими завершують збирання ранніх зернових у Барвінківському районі. Жнивним маршрутом в Іванівку їдемо не випадково. За оперативними даними управління агропромислового розвитку, саме у ПОСП «Мрія» та ФГ «Несміян», які господарюють на землях цієї сільської ради, роботи на збиранні ранніх зернових ведуться на останніх гектарах.

— Тут одними з перших у районі розпочали жнива, одними з перших їх і завершують, та ще й з прекрасними намолотами, — говорить голова райдержадміністрації В.І. Ромах, який разом з  начальником управління агропромислового розвитку  Г.А. Роєм приїхав привітати жниварів з трудовою перемогою. Дякуючи за сумлінну працю, він відзначив, що показник іванівських господарників, станом на цю дату, є кращим у районі. Хоч і порівняно невеликий зерновий клин обробляють ці аграрії (разом посіви озимої пшениці тут займають 550 га), але внесок у загальнорайонний коровай зробили вагомий.

— Коли в поле виїжджали не на календар дивилися, а на стан посівів. Як тільки колос дозрів і вологість після тривалих дощів увійшла в норму, й почали перші обкоси. І, думаю, із строками не прогадали, — розповідає, зустрічаючи нас на жнивному лані, керівник ПОСП «Мрія», депутат районної ради С.В. Несміян. – Колос налитий, не перестиг і не перестояв у полі. Погода дощами не шкодила. Ось за тиждень і впоралися. Збираємо без втрат. А урожайність говорить сама за себе – з гектара маємо по 75 центнерів.

Щоб ефективніше організувати роботу зернозбиральної техніки, її максимально концентрують на одному хлібному масиві – площі іванівських земель це дозволяють практикувати. Приємно було спостерігати, як з одного боку велично наближається комбайн «Нью Холланд», а з іншого не менш велично віддаляється інший такий потужний красень. Сьогодні їх у господарстві три – ще один завершує роботи на сусідньому полі. І за штурвалом кожної такої висококласної імпортної техніки вже досвідчені комбайнери, справжні професіонали – Віталій Пшеченко, Віталій Хмелівський, Олександр Дубінський та брати Микола й Олександр Несміяни. Всі працюють в одній команді, на один загальний результат, викладаючись по повній.

Несміян-старший не приховує: роботою колективу задоволений, результатом також. Хоча, легким цьогорічний врожай, як і кожен попередній, не був. Та труднощами вже аграрії загартовані. Роки господарювання на землі дозволили напрацювати власні методи, технології.

С.В. Несміян з тих керівників, який вміє озиратися на минуле і дивитися далекоглядно вперед. І з цьогорічних жнив він, безперечно, зробить певні висновки, проаналізує їх як досвідчений господарник.  Ще б пак – жнива-2016 для іванівських аграріїв особливі – тут досягли рекордної за всі роки існування «Мрії» врожай. У господарства є шанси стати лідером цьогорічного збирання. Та,  на скільки щедрим буде цьогорічний врожай для інших сільгосптоваровиробників Барвінківщини, остаточно стане зрозуміло вже після завершення жнивної кампанії. Адже збирання ранніх зернових у районі у розпалі.

(За інформацією сайту Барвінківської РДА)