Напередодні жнив відбувся традиційний об’їзд полів господарств різних форм власності. У ньому взяли участь голова Сахновщинської районної ради В.В. Левченко, перший заступник голови райдержадміністрації В.І. Кравець, начальник управління агропромислового розвитку РДА Ю.І. Мостовий, заступник начальника управління агропромислового розвитку РДА О.О. Юдін, директор філії Державної продовольчої корпорації України «Сахновщинський елеватор» С.М. Тищенко, керівники сільськогосподарських підприємств району всіх форм власності.

 

Ю.І. Мостовий ознайомив учасників заходу із ситуацією, що склалася в сільському господарстві району. Щороку головний прибуток чекаємо саме з поля. Хліб, соняшник, кукурудза – це зарплата і податки, а значить утримання соціальної сфери.

Що нам сказав огляд посівів? Дощова погода, звичайно, внесла свої корективи. Але там, де хазяйнують по-справжньому, впроваджують і витримують нові технології, можуть розраховувати на непогані результати.

Їздили довго, бачили багато. Хронологія така. Поля господарства загалом одержали оцінку «добре». Так, у ТОВ «Аграрний дім ім. Горького» непогані посіви гороху, з яких сподіваються одержати високий урожай.

Цьогоріч на огляд було представлено цукровий буряк, посіяний у ФГ «Франковський». Цукристі мають доволі урожайний вигляд.

У ФГ «Бєлік» багато запитань було до керівника про німецький сорт пшениці, яка була незвичною та приємно здивувала.

Хороші види на врожай зернових та технічних культур мають традиційно сильні господарства ПСП «Прогрес», ПАТ «Племзавод ім.. 20-річчя Жовтня», СВК «Україна», агрофірма «Вікторія», агрофірма «Санрайз», ПСП «Маяк», ФГ «Бєлік», ФГ «Франковський», ФГ «Черкас» та інші.

І такою собі родзинкою заходу стало відвідування будівництва лікарні в с. Лигівка. Це приклад того, як господарство підтримує соціальну сферу сільської громади.

Головне, що такі заходи потрібні для обміну досвідом, для розвиту сільського господарства. Щодо перспектив, то велика надія в керівників господарств на високий урожай.