У народі кажуть: весна – наші батько й мати, а як не посієш – не будеш збирати. Посівні роботи-2013 в Коломацькому районі майже завершені. Станом на 20 травня залишилось посіяти сою (посіяно 2008 га, 99 % від запланованого) та соняшник (посіяно 2865 га, 96 %).

Менше місяця знадобилося аграріям для проведення весняної посівної кампанії завдяки правильно спланованому графіку робіт, застосуванню сучасної техніки та всупереч погодним умовам: зима перейшла в літо з усіма несприятливими наслідками. Високі температури та теплі вітри місцями швидко висушили грунт шаром до 20 см. Озимі культури, які  перезимували без проблем, легше переносять  весняну спеку.

Проблем із добривами, насінням, паливно-мастильними матеріалами і фінансами у господарств  не було.  Останні незначні дощі – надія на спасіння врожаю ярих культур. Ярих культур посіяно в районі на  площі 12229 га. Структура посіву така: висіяні ранні зернові – на площі 2591 га, технічні культури – на площі 8756 га, круп’яні культури – на площі 806 га, кормові культури  – на площі 76 га.

При цьому всі великі господарства  з цього року ретельно спланували  науково  обґрунтовану сівозміну, бо це чи не найважливіші умови отримання високих економічних показників.  Щоправда  малі господарства  та одноосібники  не всі в змозі собі це дозволити.

Наразі на сільгоспугіддях Коломаччини  отримані сходи зернових та технічних культур майже на всіх посівних площах, тож аграрії проводять обов’язкові і  важливі заходи по захисту озимих та ярих культур від шкідників, хвороб та бур’янів . Майже повною мірою площі посівів оброблено страховими гербіцидами.

(За матеріалами газети «Коломацький край»)