Дорогі українці! Шановні аграрії!

Прийміть мої найщиріші вітання із Новим 2014 роком та світлим Різдвом Христовим!

Зимові свята традиційно асоціюються із завершення етапу в житті кожного з нас, підбиттям підсумків.

Водночас, вони дають нам нові надії та сподівання, плани та цілі.

Хочу зауважити, що досягнення українських аграріїв неодноразово відзначали і Президент України, і керівництво Уряду. Адже цього року аграрії досягли вражаючих результатів. Україна отримала найбільший за всю свою історію врожай зернових. Цього вистачить не лише для того, аби українцям було достатньо хліба, а й для рекордного експорту. Так, цьогоріч Україна вийшла на друге місце в світі за експортом збіжжя. Окрім того, цього року вдалося закріпити позитивні тенденції у тваринництві, які були започатковані минулоріч. Виробництво тваринницької продукції й надалі зростає. Збільшується і її експорт. Так, у поточному році Україна увійшла у десятку провідних постачальників курятини.

Також маємо успішні показники і в харчовій промисловості. Українці продовжують віддавати перевагу саме вітчизняним продуктам харчування. Аграрна галузь стабільно залишається наповнювачем державного бюджету, і ці надходження зростають з року в рік. Цього року Україна вкотре довела, що є сильною аграрною державою, яку поважають у світі. Вона твердо закріпила свої позиції лідера на міжнародній арені.

Так, за останні роки географія експорту вітчизняної сільгосппродукції зросла на 30%. У цьому ж році ми створили нову дорожню карту розвитку вітчизняного сільського господарства – розробили Стратегію розвитку аграрного сектору до 2020 року. У ній поєднані шляхи вирішення проблем галузевого характеру та збільшення внеску економіки у соціальний розвиток села.

Шановні співвітчизники! Нехай рік наступний буде щасливим і успішним для кожного з нас і для всієї країни. Нехай новорічні світлі свята сповнять наші серця радістю й новою надією, принесуть у кожну родину мир і злагоду, добробут і затишок. У ці святкові дні бажаю вам щедрого святкового столу та багатої куті! Зичу вам та вашим родинам Божого благословення, міцного здоров’я, щастя, оптимізму, успіхів, здійснення мрій і сподівань!

 

Міністр Микола Присяжнюк