Як повідомив начальник управління агропромислового розвитку Барвінківської РДА Геннадій Рой, станом на 19 вересня поточного року по району виплачено 62,5 % орендної плати. Повністю розрахувалися із орендодавцями такі господарства, як ПОСП «Мрія», ТОВ «Павлівське 2», ПОСП «Рубас», ФГ «Скарбниця», ФГ «Колос».

– Хочу відмітити, що відповідно до Указу Президента України від 19 вересня 2008 року № 725 «Про невідкладні заходи щодо захисту власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)» всі сільськогосподарські підприємства проводять розрахунки з орендодавцями у розмірі не менше 3 % орендної плати від грошової вартості земель сільськогосподарського призначення. Також згідно Постанови КМУ № 1185 від 31.10.11 року «Про внесення змін до методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів» застосовано коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки землі у 2012 році -1,756.

У господарствах розмір орендної плати коливається від 3 до 4 відсотків, а середньорайонний показник становить 3,6%. Тобто, всі без винятку орендарі витримують прописану в законодавчому порядку норму щодо розміру орендної плати. Менше 3% не сплачується в жодному агроформуванні. Зрозуміле бажання сільчан отримувати більше за свою землю, але ж відносини орендар-орендодавець базуються на договірних засадах, якими обумовлено розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю за згодою сторін. Отже, як прописано в договорі оренди, як домовилися дві сторони — те й виплачується, і тому всі зміни до договору оренди переглядаються лише ними.

Райдержадміністрація та управління агропромислового розвитку також не стоять осторонь і зацікавлені у вирішенні питання щодо збільшення орендної плати за користування землею. В цьому плані з орендарями постійно проводиться організаційно-рекомендаційна робота. Наскільки вона ефективна, покаже час, – розповів Геннадій Рой.

(За матеріалами газети «Вісті Барвінківщини»)