Ось і збігли останні весняні дні. Хоча, як вважають аграрії, весни цьогоріч у нас не було – відразу прийшло спекотне літо. Як в таких умовах було організовано комплекс весняно-польових робіт в районі?

Разом із заступником голови райдержадміністрації Оксаною Заскалкіною журналісти побували у ВАТ «Лозівське». На озимому лані, де вирощується пшениця сорту Подолянка, вони спілкувалися з головним агрономом господарства Миколою Шавініним. Він розповів, що всі посіви озимих підживлені, вчасно проведені агрозаходи, спрямовані на боротьбу з хворобами та шкідниками. Внесено стимулятори росту. Зараз іде налив колосу.

В порівняні з минулим роком пшениця в кращому стані, вона увійшла в зиму у фазі кущіння. Але травневі дощі, які пройшли зі шквалами та градом, завдали шкоди соняшнику та кукурудзі, дісталося й озимому лану. Напевне, недобір урожаю становитиме відсотків до п’ятнадцяти.

На сорокагектарному соняшниковому лані ведеться міжрядний обробіток посівів. У нічні години, коли спадає спека, щоб не було випаровування, на ланах вносяться препарати для боротьби з хворобами та шкідниками.

Побували керівник району з журналістами й на посівах кукурудзи, що вирощується на зерно. Посіяна вона 18 квітня, внесено гербіциди, проведено мікропідживлення та одне розпушування міжрядь.

– Як ви оцінюєте стан просапних культур, чи не відстають вони в розвитку? – поцікавилися гості у головного агронома ВАТ.

–У порівнянні з минулим роком кукурудза на тому ж рівні,– розповів Микола Іванович. –А от соняшник був значно більший. Адже уявіть: до кінця другої декади травня стояла посуха, бо кілька квітневих дощиків не відіграли особливої ролі. Зате вже з початком травня температура на поверхні грунту сягала 48 градусів. Це надзвичайно високий показник. Дощу не було до 18 травня. Нас врятувала та волога, яка накопичилася в грунті з осені. Ми робили все, щоб її зберегти, на зиму провели культивацію, вирівнювання площ, щоб навесні не висушувати землю.

(За матеріалами газети «Голос Лозівщини»)