У Барвінківському районі пройшов семінар-тренінг «Сільський зелений туризм як ресурс розвитку об’єднаних громад», у якому взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації О.С. Калінін,заступник голови райдержадміністрації С.М. Казьонний, заступник голови районної ради В.М.Ухань, міський та сільські голови, керівники територіальних органів влади району.

З інформаціями виступили керівник Харківського регіонального Офісу з підтримки реформи місцевого самоврядування та децентралізації повноважень органів виконавчої влади Д.Баринова, керівник проектів ГО «Інститут соціальної політики регіону» О.Кулініч.

Як було зазначено, сільський зелений туризм слід розглядати як один з компонентів комплексного розвитку сільських територій та сільської інфраструктури, а також як один з факторів стратегії подолання бідності в сільській місцевості. Сільський туризм, на відміну від масового, не має шкідливого впливу на довкілля і, разом з тим, робить істотний внесок у регіональний розвиток. Результати його розвитку вигідні, насамперед, даній території. Це рентабельний і прибутковий бізнес, що стимулює розвиток транспорту, систем зв’язку, торгівлі, сфери обслуговування, об’єктів дозвілля, відродження традиційного мистецтва, промислів, ремісничої майстерності.

Відкриті додаткові можливості для популяризації української культури. Базою його розвитку є капітальний житловий фонд на садибах господарів та наявні природні, рекреаційні, історико – архітектурні, культурно – побутові та інші надбання тієї чи іншої місцевості.

(За інформацією сайту Барвінківської РДА)