За підсумками 2012 року Харківщина увійшла до п’ятірки регіонів-лідерів держави, в яких середній надій на одну корову перевищив позначку в 5000 кг.

Досягнення такого показника стало можливим завдяки послідовним діям з відновлення дійної череди в господарствах області, модернізації молочних ферм та поліпшення кормової бази протягом останніх трьох років.

Питання покращення ведення селекційно-племінної роботи та поліпшення відтворення великої рогатої худоби стало предметом обговорення семінару для головних зоотехніків управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, головних зоотехніків та зоотехніків-селекціонерів сільськогосподарських підприємств і племінних господарств області, які займаються молочним скотарством, організованого Департаментом АПР ХОДА.

Як відзначила, відкриваючи семінар, перший заступник директора Департаменту Олена Кулик, у структурі валової продукції всього тваринництва виробництво молока займає 36% :

«Це дуже серйозний сегмент аграрного бізнесу. І сьогодні саме генетика вчить направляти спадкові якості тварин в необхідне русло. Саме знання і досвід селекціонера дозволяють переформатувати молочне стадо в задані корисно-господарські якості».

«На Харківщині сьогодні сформована потужна мережа племінних господарств, – повідомила завідувач сектору племінної справи в галузі тваринництва Департаменту АПР ХОДА Ніна Жидовцева. – Тому область має високий потенціал тваринництва. Головне – грамотно організувати селекційно-племінну роботу в господарствах всіх форм власності».

Присутні на семінарі детально ознайомилися з принципами формування високопродуктивного молочного стада, селекцією порід, які приносять прибуток; з сучасними методами біотехнології розмноження тварин; з новітнім обладнанням та методами лікування специфічних захворювань корів. Також присутні не обійшли увагою питання використання сої в годівлі високопродуктивних корів та ремонтного молодняку великої рогатої худоби.

Семінар з питань ведення селекційно-племінної роботи та поліпшення відтворення великої рогатої худоби