Про Сорочинський ярмарок багато говорити – зайве: всі й без того усе знають про нього. Дійсно, писано-переписано, казано-переказано, у кінофільмах відзнято, ще й на картинах зображено про це дійство! Але хто не був на славнозвісному гоголівському дітищі, той ніколи не відчує ярмаркового колориту, не збагне, у чому суть Національного статусу цього дійства.

20 серпня делегація працівників культури та аматорів мистецтва Кегичівщини відвідала Національний Сорочинський ярмарок. Дана поїздка відбулася завдяки особистому патронату голови Кегичівської районної державної адміністрації Романа Гончарова.

Доречною стала і фінансова підтримка поїздки небайдужих наших земляків – голови фермерського господарства «Нива» Сергія Сліченка, фізичної особи підприємця Володимира Швачка, директора ПОСП «Рояківка» Сергія Івера.

Варто нагадати, що кегичани на ярмарку не новачки, тож отримати насолоду від ярмаркового дійства не заважали ані емоції, ані враження від побаченого і почутого вперше. Проте, кожного разу відкриваються нові грані національної гордості України. Цьогоріч, і без того – від першої до останньої нитки – проукраїнський ярмарок захопив дух неймовірного патріотизму. І це зовсім не заважало на його торгових майданчиках крім традиційних вишиванок та кераміки розміститися кавказьким спеціям, білоруському морозиву і трикотажу, східним солодощам, світовим новинкам агротехніки і всілякому іншому краму «від шовку до дьогтю».

Але Сорочинський ярмарок це, перш за все, неповторне дійство. І культуролюби відвідують його, щоб пройнятися фольклорним духом, ще міцніше з’єднатися, зроститися з усією Україною, зачерпнути собі якомога більше натхнення, на людей подивитися – перейняти досвід та й себе показати.

Адже взяти участь у Національному Сорочинському ярмарку мають за честь колективи та виконавці з усієї України! Годі й говорити: кегичанам пощастило  виступати в один день з представниками Дніпропетровської, Полтавської, Запорізької, Вінницької, Київської, Кіровоградської, Херсонської, Одеської, Черкаської і Луганської областей.

Два колективи Кегичівського районного будинку культури  отримали запрошення до участі у Фестивалі народної творчості на Національному Сорочинському ярмарку 2015 року. І обидва стали призерами!

Фольклорний гурт «Кегичівські піснярки» та чоловічий вокальний ансамбль «Соколи» виступили на презентаційно-розважальному майданчику «Млин» та на головній сцені. Виступ кожного колективу тривав до півгодини. «Кегичівські піснярки», як і належить носіям традиційної культури, виконували українські народні пісні в автентичному виконанні та у супроводі акомпанементу, що цілком вписувалося у загальну картину дійства.  Натомість «Соколи» додали у цю картину козацького завзяття і органічної манери виконання – чим полонили як організаторів, так і відвідувачів Ярмарку.

Звичайно, обидва колективи отримали дипломи за активну участь у Фестивалі. Але справжніми здобутками стали визнання і грамоти: фольклорному ансамблю «Кегичівські піснярки» за ІІ місце, а чоловічому вокальному ансамблю «Соколи» за І місце у конкурсній програмі Фестивалю народної творчості на Національному Сорочинському ярмарку 2015 року.

Кегичани – від’ярмаркували, ярмарок – відвирував. Залишилися приємні враження, відзнаки. А ще зародилося нестримне бажання відвідати Сорочинський ярмарок і на той рік, влаштувати щось подібне і на Кегичівщині, працювати так, щоб кожен пишався причетністю до українських традицій.

(За інформацією сайту Кегичівської РДА)