В Україні створюються умови для прискореного розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації. Уряд розробляє стратегію підтримки селянських господарств і створення на їх основі потужних кооперативів. Сформовано відповідну нормативно-правову базу, надаються фахові консультації щодо створення та діяльності кооперативів. Активно залучаються ресурси міжнародної технічної допомоги. Про це повідомив Перший заступник Міністра Ярослав Краснопольський у Львівській області на всеукраїнському круглому столі «Розвиток молочного скотарства на основі кооперації особистих селянських господарств».

Ярослав Краснопольський навів успішний приклад розвитку сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу “Добротворець” у селищі Добротвір, що у Львівській області. «На відміну від великих переробних підприємств, які купують у селян літр молока за 2,40-2,50 гривні, “Добротворець” пропонує домогосподарствам від 4 грн. за 1 літр», – заявив Ярослав Краснопольський.

Учасники круглого столу обговорили шляхи пошуку ефективних механізмів підтримки розвитку сімейних ферм у молочному скотарстві із залученням ресурсів сільських сімей-власників особистих селянських господарств,залучення інвестиційних коштів у їх модернізацію відповідно до європейських вимог щодо утримання корів та якості виробленого молока.

 

Прес-служба Мінагрополітики