В селі Тернова Чугуївського району відбулося грандіозне свято врожаю «Золота осінь», на якому жителі благодатного краю вирішили поставити пам’ятник … огірку. Незвичайну ідею підтримали директор СТОВ «Колос-2000» Зоя Петришена і голова райдержадміністрації Євген Королюк.

Мабуть, вперше за багато десятиліть жителі всіх 5-ти населених пунктів Введенської селищної ради (Введенка, Тернова, Зауддя, Зелений Колодязь і Світанок) зібралися разом: майже 2000 чоловік з артистами і гостями. Команда господарства «Колос-2000» рознесла запрошення кожній родині, закупили таку кількість подарунків, що жодна людина не пішли зі свята з порожніми руками. Колективів художньої самодіяльності запросили стільки, що й не злічити було. А все тому, сказала Зоя Петришена, що працівники поля та на ферми своєю тяжкою працею це свято заслужили.

Очолюване нею сільгоппідприємство є одним з кращих в районі. На складних грунтах тут вирощують добрі врожаї, активно відроджують тваринництво і планують збільшення поголів’я ВРХ. А за цим стоять відрахування до бюджету, заробітна плата людей. Колектив господарства впевнений у завтрашньому дні.

«Це чудове свято врожаю ще раз доводить, що ми плекаємо нашу землю, любимо її без міри і вчимо цьому наших дітей», – зазначив у своєму виступі голова райдержадміністрації Є.Королюк.

Завершилося сільське свято дискотекою.

На святі врожаю в огірковому краї його жителі виставили справжні шедеври живопису, але тільки не картини маслом, а портрети, пейзажі та натюрморти, «написані» манними крупинками всіх кольорів веселки, насінням соняшнику, зернами льону, вівса, ячменю пшениці, рису. Тут діти пробували себе в ролі канатоходців, вчилися плести і вишивати бісером, вітражними фарбами розфарбовували пластикові пляшки (як елемент екологічного виховання). А після проходження всіх майстер-класів, танців до упаду і поїдання солодощів і порцій морозива хлопці знаходили собі нову розвагу у вигляді катання вздовж кромки соснового лісу на «радгоспної» конячці Аське. На ній і інших конях скотники сільгосппідприємства випасають дійне поголів’я ВРХ і стадо баранів. До речі, дієтична баранина згодилася при приготуванні тутешніми кухарями великої кількості кулеша, плову і шашликів.

Захоплюючою видалася та ігрова частина свята. Це, насамперед, безпрограшна лотерея, в якій селяни вигравали всілякі призи. Від шампанського, кавунів, пшениці, ячменю, кондитерського та масленичного соняшнику, насіння коріандру, кінзи, льону, гірчиці до баранчик і телят. Для маленьких жителів проводилися вікторина. За правильні відповіді і відгадки дітям покладалися іграшки і різні сувеніри. У конкурсі «Золота осінь» перемогли учні Введенського НВК шестикласник Кирило Поздняков, який «приголомшив» жури приголомшливим осіннім етюдом, і другокласниця Юлія Чернова, чиї гіпсові огірок, гарбуз, морква, помідор, часник і перець були як справжні.

Музика, спецефекти, ді-джей просто заворожували. Хотілося танцювати до ранку. Але пройде ще один тепличний і хлібний сезон, і на цьому ж місці в останню неділю вересня (так постановила ініціативна група) +2016 року всі повториться спочатку.

(За інформацією сайту Чугуївської РДА)