Ознайомитись з роботою ТОВ «АФ «Борщівська»», оглянути його токове господарство, стати свідками ходу збирання врожаю ранніх зернових культур Балаклійщини та ознайомитись з роботою філії «Савинський елеватор» ПАТ Державна продовольчо-зернова корпорація України випала можливість представникам обласної ради на чолі з Сергієм Черновим, головою обласної ради.

Хід збирання ранніх зернових культур прокоментував виконавчий директор «АФ «Борщівська» Іван Шуляк: «На Харківщині ранні зернові представлені двома культурами: яровий ячмінь і озима пшениця. Збір пшениці ми завершили, а яровий ячмінь – розпочали. Тобто, область зараз на півшляху завершення жнив. Планується, що середня врожайність цих двох культур в нашому регіоні становитиме 5,5 тонн, тобто 55 центнерів. Цього року врожайність трохи краща за минулорічну, проте гірша, ніж у 2013 році – за 30 років це був найкращий врожай на Східній Україні. Отримувати такі результати нам допомагає, зокрема, щорічне оновлення матеріально-технічної бази – ми постійно закуповуємо нову техніку. Цього року – сучасний комбайн, автомобілі для перевозки техніки, машини захисту рослин, трактори. АФ «Борщівська» робить усе можливе, аби не відставати від розвитку сільськогосподарської галузі».

На запитання журналістів стосовно забезпеченості Харківщини зерном Сергій Чернов відповів:

«В Харківський області гарний результат збору ранніх зернових культур. Ми будемо повністю забезпечені продовольчим і фуражним зерном. Та, безсумнівно, погодні умови матимуть вплив на якість продовольчого зерна.

Харківщина має величезний експортний потенціал. На мою думку, сумарний вал зерна буде близько 4 млн. тон. Цього буде цілком достатньо для регіону. Відтак, ми отримаємо можливість реалізувати його за межами області та України. Сьогодні кожний третій долар, який надходить в Україну – це кошти, отримані від експорту сільськогосподарської продукції. Тільки Харківська область з першого липня минулого року до першого липня поточного – експортувала зерна на суму понад 300 млн. дол. Наша головна задача – зібрати врожай, зберегти його та створити умови для того, щоб сільськогосподарські підприємства могли нормально працювати, виконуючи задачу продовольчої безпеки, сплачуючи податки, надаючи робочі місця, а відтак, вони допомагатимуть розвиватись територіальним громадам».

Після чого делегація направилась до філії «Савинський елеватор» ПАТ Державна продовольчо-зернова корпорація України, де керівник підприємства Ірина Пазій провела екскурсію потужностями філії та ознайомила присутніх із технологічним процесом по прийманню та зберіганню нового врожаю, продемонструвала новітні технології та сучасне швейцарське обладнання, що використовуються при визначенні класифікації якості зерна, яке надходить на підприємство. Вона також зазначила, що виходячи із результатів минулого року, Балаклійський район займає в структурі заготівлі – 28%, решта – інші райони, області, в тому числі Донецька та Луганська. Ірина Пазій наголосила: «Ми зайняли перше місце по Корпорації і отримали Кубок, що свідчить про ефективність роботи «Савинського елеватору».

(За інформацією сайту Харківської обласної ради)