Голова Борівської РДА Віталій Кіян розповів газеті «Трудова слава» про досягнення сільгосптоваровиробників району у цьому році.

Для вирощування урожаю 2014 року господарствами Борівського району було проведено значний обсяг робіт. Вирощено, закуплено і висіяно більше 200 тонн елітного посівного матеріалу. Підживлення озимих проведено на площі 14,2 тис. га, тобто на 100% від запланованої площі. Під ярі зернові культури внесли достатню кількість мінеральних добрив. Значно зросли обсяги застосування гербіцидів, фунгіцидів, інсектицидів. Словом, робилося все, щоб одержати максимальний урожай зернових та інших культур.

Завдяки всім цим заходам було отримано рекордний валовий збір ранніх зернових та зернобобових культур, який по всіх категоріях господарств складає 135,2 тис. тонн, що є найвищим показником за всю історію існування району.

Озимої пшениці по всіх категоріях господарств намолочено 74,7 тис тонн при середній урожайності 42.6 ц/га, соняшнику – 41,2 тис. тонн при середній урожайності 35,5 ц/ га, яка є на сьогодні найвищою в області, зернової кукурудзи намолочено 37.7 тис. тонн при середній урожайності 47 ц/ га.

На фоні названих показників особливо виділяються такі господарства, як СВК «Агрофірма «Солоненське», де отримано по 67,6 ц/га зернових, по 52,7 ц/ га соняшнику, СТОВ «Агрофірма «Новий шлях» – зернових зібрано по 65,1 ц/га, соняшнику по 37,3 ц/га, і ПСП «Агрофірма «Світанок» де отримано по 42,3 ц/ га зернових, по 40 ц/га соняшнику.

Закладено підвалини доброго врожаю на 2015 рік. Озимих зернових по всіх категоріях господарств посіяно на площі 18,5 тис. га, що є найбільшим показником за останні 10 років. На жаль, не всі вони знаходяться в доброму стані, але за сприятливих погодних умов та виконанні всіх запланованих агрозаходів буде можливість отримати добрий урожай наступного року.

На всій запланованій площі проведено зяблевий обробіток грунту. Виконуються роботи по заготівлі посівного, паливно-мастильних матеріалів та засобів захисту рослин під урожай 2015 року.

Важливо і те, що сільгоспвиробники району все більше орієнтуються на ринкові методи господарювання, активно вдосконалюють структуру посівних площ, впроваджують у виробництво культури, що мають підвищений попит на внутрішньому і зовнішньому ринках.

У районі зберігається позитивна динаміка розвитку тваринницької галузі. Темпи приросту валової продукції щороку збільшується на 6-7%. Продуктивність дійної череди на сьогодні перевищує 5,5 тис. кг на голову. Це в першу чергу стосується СВК «Агрофірма «Солоненське», де надої молока та прирости живої ваги худоби збільшилися вдвічі.

Найбільше поголів’я великої рогатої худоби та дійної череди утримується в СТОВ «Агрофірма «Новий шлях». Тваринники агрофірми виробили найбільшу кількість продукції тваринництва: молока 2285 тонн та 99 тонн яловичини, що складає відповідно 42% та 35% від районного показника. Найвищі середньодобові прирости живої ваги великої рогатої худоби, 500 г, та свиней, 300 г, у СТОВ «Добробут плюс». Тваринники ТОВ СК «Восток» та СФГ «Моноліт» надоїли за 10 місяців по 5200 кг на корову.

За всіма цими цифрами стоїть наполеглива праця простих сільських трудівників, механізаторів, керівників і спеціалістів господарств. При постійно зростаючій ціні на нафтопродукти, мінеральні добрива, техніку вони навчилися по-господарському дбайливо ставитись до матеріальних ресурсів, добиватися кращих результатів і з меншими затратами. Саме їх майстерність і заповзятливість, їх професіоналізм в сукупності із високою самовіддачею дали можливість забезпечити стабільні високі урожаї і зростання продуктивності тварин.

Але при всій важливості людського фактора в сучасному сільському господарстві, власне як і в інших галузях, неможливо досягти високого результату без новітніх технологій і надійного матеріально-технічного забезпечення. Найбільш гострою в цьому плані є проблема технічної модернізації галузі. В районі вже дещо зроблено і робиться для її вирішення. Цього року, незважаючи на фінансову напругу, підприємствами агропромислового комплексу придбано 31 одиницю різної сучасної високотехнологічної сільськогосподарської техніки на 25,8 млн. грн. А за останні 4 роки її закуплено на суму більше ніж на 100 млн. грн.