У Брюсселі під час першого засідання робочої групи з питань сільського господарства та розвитку сільських територій у межах Платформи №2 «Економічна інтеграція та наближення до політик ЄС» ініціативи «Східне партнерство» українська делегація презентувала проекти Концепції сільського розвитку України та перші результати співпраці з сільськими громадами в межах ініціативи «Рідне село» – повідомляє офіційний веб-сайт Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Участь у засіданні взяли представники країн − членів ЄС та кандидатів. Україну на заході представляла делегація у складі директора ДУ «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» Ірини Синявської, начальника відділу європейської та міжнародної інтеграції Департаменту зовнішньоекономічних зв’язків Мінагрополітики Олександра Романовського та виконавчого директора Українського клубу аграрного бізнесу Олександра Вержиховського.

Представники Мінагрополітики запропонували декілька напрямків співпраці з ЄС. Зокрема, запровадження адресної підтримки агровиробників за допомогою системи Crosse Compliance; впровадження європейського досвіду розробки програм зі збереження сільських поселень; практична допомога європейських спеціалістів у створенні та налагоджуванні діяльності сільськогосподарських кооперативів; навчання студентів та викладачів у європейських університетах тощо.

Були досягнуті попередні домовленості з представниками профільного Міністерства Литви щодо надання практичної та консультативної допомоги у розробці національної програми сільського розвитку відповідно до вимог ЄС.