Організатором семінару виступив ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського».

На початку науково-практичного семінару «Сучасна грунтово-рослинна діагностика – ефективний засіб підвищення рентабельності агровиробництва» на базі Дослідного господарства «Граківське» в Чугуївському районі виступив директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА О. Нездюр.

 «У Харківські області вже намолочено 2,8 млн. тонн зерна ранніх зернових і зернобобових культур, що на 123,7 тис. тонн більше минулорічних показників. За обсягами виробництва ранніх зернових область займає 3-є місце серед областей України, а за обсягами виробництва пшениці – 2-е місце. 50% зібраного врожаю пшениці складає продовольче зерно. Середня врожайність ранніх зернових і зернобобових культур по області становить 42 ц/га – це добрі показники, і вони ще не остаточні. Від імені керівництва області, зокрема Юлії Світличної, я вітаю наших аграріїв з цією перемогою», – сказав директор департаменту Олександр Нездюр.

Науковці розповідали аграріям області про новітні методи діагностики ґрунту, які засновані на використанні сучасних приладів, дистанційних методів, космічних знімків, аеро-фотозйомки.

Директор інституту ґрунтознавства та агрохімії Святослав Балюк розповів, що наукова установа має серйозні напрацювання, пов’язані з дистанційним зондуванням, які дозволяють визначати стан ґрунтового покриву і оперативно надати рекомендації агровиробникам по системам добрив і мікродобрив, які необхідні рослинам, а в майбутньому – і по системам захисту рослин. Це дозволить, перш за все, з меншими затратами отримувати якісне зерно та більш високі врожаї.  

У ході семінару відбулася цікава дискусія між науковцями та представниками аграрного сектору.

На демополігоні «Граківського» науковці продемонстрували учасникам семінару роботи хлорофіл-метру під час діагностики на різних агрофонах за азотним живленням, ділянки із застосуванням різних видів добрив, регуляторів росту та засобів захисту рослин, а також політ дистанційно-пілотованого літального апарату.

Підбиваючи підсумки семінару, перший заступник голови Чугуївськой райдержадміністрації Олександр Суворов зазначив: «Учасники семінару мали змогу не тільки обмінятися досвідом, а й практично побачити результати новітніх наукових розробок вчених, що, безумовно, позитивно вплине на результати їх праці».

(За інформацією сайту Чугуївської РДА)