05 жовтня за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та Харківської обласної державної адміністрації відбулося відкриття Міжнародної агропромислової виставки та форуму з підтримки фермерства «Агропорт. Схід. Харків – 2017». Захід орієнтований на великих та середніх фермерів. Серед ключових тем – рослинництво, птахівництво, кормовиробництво, тваринництво, вирощування органічної продукції, вирощування ягід, овочівництво, садівництво, рибне господарство тощо.

Протягом проведення виставки та форуму особлива увага буде приділятись проблемам адаптації сільського господарства до умов зміни клімату: підвищення продуктивності в умовах змін та перехід на безпечні і точні технології.

У одному з найбільших заходів аграрної галузі в Східній Європі беруть участь близько 10 тисяч учасників.

У перший день, 05 жовтня, у рамках Всесвітнього дня продовольства відбувається бізнес-форум з огляду зовнішніх і внутрішніх ринків продовольства України.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації Олександр Нездюр взяв участь у панельній дискусії «Інфраструктура внутрішніх ринків продовольства східних регіонів України: аналіз можливостей та бар’єрів» в рамках Стратегічного форуму «WORLD FOOD DAY: зовнішні та внутрішні ринки продовольства в Україні». Під час дискусії він зазначив, що в 2017 році велика увага приділяється розвитку та удосконаленню інфраструктури аграрного ринку, яка є важливим механізмом між виробниками та споживачами сільськогосподарської продукції. Відзначив роботу найбільшого маркетингового та логістичного центру Харківської області – ринку сільськогосподарської продукції «1-й кілометр», а також повідомив, що на 77 підприємствах харчової та переробної галузей області впроваджено міжнародні системи управління безпечністю харчових продуктів.

Новинкою для східноукраїнського АГРОПОРТУ в цьому році буде вручення незалежної премії АGROPORT AWARDS, яка пройде урочисто в перший день форуму. У десяти номінаціях за підсумками 2016 керівництвом Харківської обласної державної адміністрації та організаторами форуму будуть відзначені лідери серед агровиробників і підприємств харчової промисловості Харківської області.

У другий день форуму відбудеться науково-практична конференція з адаптації сільського господарства до зміни клімату, в рамках якої буде проведено Круглий стіл «Концептуальні основи розвитку кооперації на селі в Харківському регіоні», в якому запланована участь Олександра Нездюра. Серед актуальних тем – проблеми перерозподілу природно-кліматичних зон, зміна умов ведення сільського господарства, синхронізація темпів змін і перегляд спеціалізації українського агропромислового комплексу. Також буде піднята тема ГМО і її вплив на клімат, проаналізовані джерела енергії, які допоможуть знизити собівартість сільгоспвиробництва, і продемонстровані технології та програми, здатні стимулювати вітчизняного виробника.

У третій день проведення АГРОПОРТУ на демонстраційних полях Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва пройде День поля. Учасники форуму матимуть змогу ознайомитися із сучасною технікою вітчизняного та закордонного виробництва, а також побачити її в експлуатації безпосередньо на полях.

«Агропорт. Схід. Харків – 2017» триватиме з 05 по 07 жовтня 2017 року у виставковому терміналі «С» Міжнародного аеропорту «Харків», де буде розташована агропромислова виставка для представників східноукраїнського агропромислового комплексу, відбудеться демонстрація техніки і технологій.