Початок навчального року в Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка ознаменувався проведенням щорічного свята «День механіка-2017».

Цього року участь у змаганнях прийняло 4 університети та 12 коледжів і технікумів. Свою майстерність учасники змогли продемонструвати у конкурсах з наладки плуга, якісної оранки та культивації, водіння трактора та діагностики його систем. Так, в конкурсі «Кращий водій» перемогу отримав студент Лозівської філії Харківського державного автомобільно-дорожнього коледжу Зуб Віталій. Також студенти змагались за звання кращого з екології, знання конструкції сільськогосподарської техніки та визначали найкращі агрегати для робіт в заданих умовах по теорії інженерних рішень.

Професія інженера-механіка зараз актуальна не тільки для хлопців, а й для дівчат. Цього року у змаганнях на одному рівні з хлопцями прийняли участь і дівчата. Так, студентка Навчально-наукового інституту механотроніки і систем менеджменту Наталія Фатєєва зайняла 1-е місце у конкурсі «Кращий еколог».

В рамках свята також пройшла виставка сучасної сільськогосподарської техніки виробництва CASEIH, Gaspardo, Elvorti, ХТЗ та інших. Присутні мали можливість отримати консультації від представників компаній-виробників та прийняти участь у тест-драйві трактора CASEIH Magnum 340.

Після виступу художної самодіяльності урочисте нагородження переможців конкурсів проходило під бурхливі оплески. Вручавли дипломи та призи представник ДУ НМЦ «Агроосвіта» Володимир Шевченко, представник Департаменту агропромислового розвитку Харківської ОДА Андрій Тресков та директор ННІ МСМ Віталій Власовець.